Senaryolar

Gizemli Fabrika
Okunma: 484
Murat A. - Mesaj Gönder


   Yol kenarında bir fabrika... Yaşayanlardan öğreniyorum 28 yıllıkmış . İçeriye girmek için izin almak gerekmiyormuş ama kimse de girmeye cesaret edemiyormuş. Çünkü rivayetlere göre fabrikayı yağmalamak isteyen 7 genç girdiği fabrikadan asla çıkamamışlar ve o fabrikaya onları araştırmaya giden kimseler de girdikleri fabrikadan çıkamamışlar. 
   Dışardan kapısı açık görünen fabrikaya yaklaştıkça 28 yılın üzerindeki etkisini net görebiliyorum. Duvarların boyası çıkmış,duvarlar çatlamış,kabarmış ve dökülmüş. Kapının açık olması yeniden çıkabileceğimi söylese de anlatılanların beynimde ürkütücü bir yer edinmesi beni girmekte kararsız kılıyor. Fazla inatlaşmadan içeriye giriyorum.
   İçeriye girip çıkamayanları bulmak için fabrikayı geziyorum. Duvarlar yıkık dökük cansız. Camlar tozlu ama sağlam. Bomboş merdivensiz bir yer. Fabrikaya hiç benzemiyor. Yukarısı yok aşağısı yok bir makine bile yok. Sadece pencerenin arasından içeriye kollarını uzatan güneş ve kollarında dans eden buranın yerlisi tozlar...
  "Burada kimse yok mu?" diye bağırıyorum istemsiz ama zorunda olan bir şekilde. Tam o sırada kapının kapanma sesini duyuyorum. Kulaklarımdan giren ses tüm vücudumu sarıyor. Anında arkamı dönüp kapıya bakıyorum. kapının kapalı oluşu vücudumu hamama sokmaya yetiyor. Meşhur titremelerime savaş açarak bacaklarımı zoraki koşturuyorum ve kapıya ulaşıyorum. Açılmıyor. Kapı açılmıyor. Bağırmak istiyorum ama boğazıma ağırlık oturmuş gibi. Ağzımı açamıyorum. Ve dışardan sesler geliyor. Beni aradıklarını duyuyorum:
   "Hanımefendi neredesiniz? İçerdeyseniz ses verin." İki üç kişinin ayak sesini duyarken seisimi onlara ulaştırmak için var gücümle:
    " Buradayım kapı kapandı lütfen yardım edin." diye bağırıyorum. Bırakın bu ince kapının ardından fabrikanın en uzak koşesinden bağırsam duyulurdu sesim. Ama dışardan gelen sesler beni beynimden vurulmuşa döndürüyor. Adeta ölü olduğumu hissettiriyor ve buradan çıkışım olmadığını tescilliyor:
    " Kapı da açık ama dönecek olsa geri dönerdi. Sanırım onu da diğerleri gibi kaybettik. " Murat A.Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3937
4 Hasan Tabak 3606
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3087
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:8060 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com