Senaryolar

İKİ
Okunma: 616
Başarısız YAZAR - Mesaj Gönder


 
DIŞ - GECE - SOKAK
 
ANKARA
 
Fidan
 
Üst katlarda bir yerde balkon demirine yaslanmış sigara içmektedir. Sonbahar günü sokak sessizdir. Uzaktan bir yerden kırık cam ve tartışma sesleri duyulmaktadır. Hemen aşağısında siyahlı bir kedi yolun ortasında bir poşetin içini kurcalamakla meşguldür. Kediyi fark eder. Sigarasını kedinin üstüne nişanlar ve atar.
 
DIŞ - AYNI DAKİKALAR
 
Kedi
 
Yanına düşen sigaranın dağılan ateşine endişelenmiş ve kafası karışmış gibidir. Kaçıp kaçmama konusunda kararsızdır. Fidan içeriye çekilir.
 
İÇ - GECE - YATAK ODASI
 
Fidan / Mehmet
 
Tıkırtılar gelir. Uyuyan kocasını hafiften sarsar. Bir ses duyduğu konusunda emindir. Mehmet oralı olmaz. Bir süre etrafı dinler Fidan. Kocasını yeniden sarsmaya emin değildir. Yatmaya karar verir.
 
İÇ - SABAH - EV İÇİ
 
Fidan / Mehmet 
 
Sabah olur. perdeler aralanır, Mehmet lavaboda aynada yüzüne bakar. Elinde bir bıçakla karısı Fidan'ı görür aynadan. Arkasındadır. Gülümser. Masa kurulmuştur. Kahvaltı sonrası işine gider. Akşam toplantısı vardır ve eve geç gelecektir Mehmet.
 
DIŞ -GÜNDÜZ - İŞ YERİ 
 
Mehmet
 
Çalıştığı bir borsa danışmanlık merkezinde rutin işler devam edip, bitmiştir. Gün içinde bir son dakika haberi olarak, Ankara Gar katliamı azmettiricisi olduğu iddaa edilen bir kişi, Polisin yaptığı bir operasyon ile Gaziantep'te hücre evinde çıkan çatışmada ölü ele geçirilmiştir TV'de.
 
İÇ - AKŞAM 
 
Mehmet
 
Yemekli toplantı vardır. İnsanlar gelecek öngörülerini birbirine anlatmaktadır. Patlamaların borsa üstündeki uzun ve kısa vadeli etkileri tartılışır. Saate bakar. Gitmesi gerekmektedir.
 
DIŞ - AKŞAM  - EVE GELİŞ - SOKAK
 
İş ortaklarından birisi kapıya kadar getirir onu. Fidan pencerededir, kocasını görür. Aşağı el sallayıp içeri çekilir.
 
DIŞ - SOKAK - SALON CAMI - AZ SONRA
 
Fidan
 
Salondan perdeyi aralayıp yeniden aşağıya bakar. Ortalık sakindir. Bina girişinden belli belirsiz bir figür koşarak uzaklaşmaktadır. Kendi bina girişleridir. Telaşlanır ve dairenin kapısını açar. Yukarı doğru bir asansör gelmektedir. Asansör dairelerinin kapısında durmayıp bir üst kata doğru çıkar. Beklemektedir. Üstte bir yerde asansör kalır. Kimse inmemiştir ve kocası ortalıkta hala yoktur. Asansörü aşağıya çağırır. Asansörün içinde sırtından bıçaklanmış bir adam kanlar içinde yerde yatmaktadır. Kendi kocası Mehmet'tir.
 
DIŞ - GECE - AMBULANS - YOL- HASTANE
 
Fidan'nın göz yaşları, ambulansın siren sesi ve acilcilerin hız limiti Mehmet'i kurtarmaya yetmez. Yolda ölür.
 
İÇ - GECE - HASTANE 
 
Cebinden kimliği ile beraber bir kart çıkar. Gönüllü organ bağışçısıdır Mehmet. Zor bir karar alması gerekmektedir Fidan. Yüz nakli için operasyona başlanır. Doku uygunluğu vardır iki adam arasında.
 
 DIŞ - GÜNDÜZ - DEĞİŞİK MEKANLAR
 
Arif patlamayı unutup yeni yüzüne alışmayı, Fidan ise kocasını unutmayı denemektedir.
 
İÇ - GECE - SALON - DEĞİŞİK MEKANLAR
 
Çift başarılı geçen yüz naklinden sonra birbirini hiç görmemiştir. İnternet üstünden yazışmaya başlarlar. Günler geçer. Fidan ve Arif artık birbirini görebilecekleri konusunda emindirler. 
 
İÇ - GÜNDÜZ  - BİNA İÇİ
 
Zil çalmaktadır. Kapı açıldığında elinde bir demet çiçek ile Mehmet'in yüzü Fidan'nın önünde belirir. Şok geçirir. Yapabileceğini düşünmüştür ama yanıldığını anlayıp kapıyı yüzüne kapatır. Bir süre kapı arkasında çöküp ağlar. Zil yeniden çalmaz. Kapıyı açar ve kocasının yüzü gitmiştir.
 
İÇ - GECE - BİLGİSAYAR BAŞI
 
Çift birbirini anlayışla karşılar ve bilgisayar ekranından birbirini görmeye karar verirler. Böylesi daha iyidir. Görürler ve kaldırılabilir bir acı duyarlar yinede.
 
İÇ - GÜNDÜZ - BİNA İÇİ
 
Zil çalmıştır. Kapı Fidan tarafından açılır. Arif  kapıda belirir. Elinde bir demet ölü çiçek vardır. Geçen sefer getirdiği çiçeklerdir. İçeri girer. Yeni yüzü ve  Fidan'nın hatıra yüklü fotografları arasında salona geçer. Evin yabancısı gibi hisseder kendini.
 
İÇ - GECE - YATAK ODASI
 
Çift zaman içinde duygusal olarak da birbirine yakınlaşmışlardır ve beraber yaşamaya karar verirler. Fidan'nın hissettiği, ölen kocasının yüzüne bakıp, yeni sevgilinin kalbine dokunmaktır. İnsanın aslında kiminle seviştiğine bir türlü karar verememesi arasında sıkışıp kalmıştır. Ağır bir yüktür. Yine de mutlu gibidir.
 
İÇ - GECE - YATAK ODASI
 
Arif için durum biraz daha karmaşıktır. Fidan'nın gördüğü yüz, kocasının yüzüdür ve nasıl bir tepki ortaya koyacağını bilememektedir. Kabuslar görür durmadan. Kendi kimlik bunalımını da yaşar Arif. Kabusları genelde ölümcüldür. Günler gerilimli geçmeye başlamıştır.
 
İÇ - GECE - YATAK ODASI
 
Yine kabustan uyanmıştır Arif. Yanında huzur içinde uyuyan Fidan, ölen bir adamın masumiyeti gibi yanında yatmaktadır. Lavaboya gider. Yüzünü yıkar ve aynaya bakar. Arkasında elinde bir bıçakla ölümcül bir kadın durmaktadır. Bıçağı Arif'in kalbine saplar.  
 
SONBaşarısız YAZARYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3937
4 Hasan Tabak 3606
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3087
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:7639 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com