Romanlar

Zamansızlık...
Okunma: 513
Manal Manal - Mesaj Gönder


   Yapabilmeyi çok isteğim şeyler var aslında. Örneğin denize dalıp nefesimin yetebildiği yere kadar kalmak suyun altında yada benim gibi bir kişiliğin yapamayacağı hatta olanaksız olarak görülebilecek yüksek bir uçurumun kenarında resim çektirmek veya paraşütle atlamak boşluğa rüzgara sarılmak. 
   Olamayacak olanları istemek kötümser bir duyguydu benim için, hayal kurmak canımı yakıyor kalbimin atmaması gereken ritim ile atmasını sağlıyordu. Aklımın yetebildiği kadarıyla anlamıştım doktor Fuat beyin söylediklerini. Sevgili kızım zor bir sürece gireceksin bu süreç senin ve seni sevenler için yıpratıcı olacak demişti. Oysa çok fazla yapmak isteğim şey vardı diyebildim sadece  gözlerimde elimde olmayan akmasını istemediğin yaşlarla. Annem desen benden fena o hiç anlayamadı zaten başıma gelenleri. Nasıl anlasın ki zaten hangi anne kızının büyüyüp normal yaşamlara sahip olan insanlar gibi yaşamasının imkansız olduğunu. Ah annem zaten bir başına bakmak için katlandığı çileler nasılda boşa çıktılar şimdi. Onca zaman onca çaba bitmişti artık gitmişti üzerine başka ne denebilirdi ki.
   Babamı hiç tanıyamadım ben daha 4 yaşındayken yurt dışına çıkmış bunun için annem ile nikah akdini bozmuş ve bir  arkadaşının bulduğu yabancıyla evlenmişti. Yani gidiş o gidişti. Annemin benim moralimi yüksek tutmak için elinden geldiğince şen sesini duymayı hiç bırakmak istemediğim o güzel sesinden ismimi duydum.
...Yağmur kızım sana yemek hazırlayayım mı?
   Keşke anne hazırladıklarını almak zorunda kaldığım kemoterapi yüzünden geri çıkarmasam da kalsalar midem de biraz kilo alsam keşke. İlk başlarda bu kadar zayıf değildim aslında hatta tombiş bir kızdım. 5. Kemoterapi yapıldıktan sonra aynada baktım kendime. O dolgun hatlarım yoktu, ama hep sahip olmak istediğim kıvırcık sarı saçlarım vardı artık. Aldığım ilaçlar tabi ki saçlarımı dökmüştü annem Fuat doktorla konuşmuş olacak ki ilk ilaç alımımda almıştı bu peruğu bana. Aynada gördüğüm artık ben değildim gözlerimdeki duygu artık beni yansıtmıyordu tek düşündüğüm zayıflık pek yakışmamıştı bana ben eski kilolu halimi bile özlemeye başlamıştım. O kadar dalmışım ki düşüncelere annem odamın kapısına yaslanmış yaşlı gözlerle izliyordu benim düşlere dalmış bedenimle orada ama kafa olarak çok uzaklarda olan bana. Onu neşelendirmek gerekliydi bir an önce.
...Baksana anne canım nasıl da patates kızartması çekti biliyor musun onun hayalini kuruyordum bak sen şimdi ağzım nasıl da sulandı.
...Şebek seni hemen hazırlıyorum yavrum.
   Nasıl olur da seni yalnız bırakırım ben anne benden başka kimin var ki bu dünya da. Şimdi anlıyorum yaşlıların söylediklerini ama benim yaşım gelmemişti daha gitmek için. hep derler ya yaşınızın kıymetini bilin. Bilmek istiyorum ama zamanım yok olsun istiyorum ama olmuyor. Çaresiz bir durum bu ah kafam ne vardı ki sanki fikir düşünce üreteceğin yerde tümör üretiyorsun bir de onu alıp ameliyat edemeyecekleri yere saklıyorsun.
   Dedim ya düşünmek iyi gelmiyor bana ötmeye başladı bu alet yine nefesim yetişmiyordu annem koşup geldi yanıma Yağmur kızım sakinleş şimdi düzelecek saymaya başladı annem bir iki üç dört beş altı yedi...
   Açtım gözlerimi yine hastane odasında başımda Fuat Doktor merhaba yavrum dedi bana ben konuşamıyordum sakin ol şimdi çıkaracağım o hortumu boğazından gözlerimle evetledim. Bakalım yalnız başına nefes alabilecek misin? Çekti bir anda öksürmek istedim ama ona bile güç bulamıyordum bir şekilde sakinleştim. Doktorumun anneme bir kaç gece misafir etmeliyiz kalp atışları düzensiz Necla hanım deyişini duydum. Zar zor çıkan sesim ile.
...Eve gitmek istiyorum ben.
...Maalesef bunun için biraz iyileşmen gerekli.
   Annemin sakinleştirici sesi ilişti kulağıma.
...Yapma bunu bana yavrum bir kaç gün sadece çabuk geçer hem ben sana yeni kitaplar alırım onları okurum olur mu yavrum?
...Olmaz mı anne olur tabi sen okursan ben seni hep dinlerim. Bu gece güzel bir masal ile uyut beni anne.
...Tabi olur yavrum.
   Doktor Fuat çıkmıştı bile odamızdan bir kaç kontrolün ardından saatler ilerlemiş annemin o güzel sesinden dinlemeye başlamıştım anlattığı masalı. Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur zaman içinde çok güzel bir diyarda çok mu çok güzel bir kız yaşarmış en güzel sarayda. gözlerim kapanıyor anne sesin uzaklaşıyor lanet makine yine ötmeye başladı gözlerim açık duramıyor anne anlatmaya devam et ben seni dinlerim anne...
    
 Manal ManalYorumlar (2)
Fatih ORTAKÇI 5.11.2017 04:57
ne güzel yazmışsın.

Manal Manal 6.11.2017 14:25
Devamı Wattpad de diğer kitaplarımla birlikte. Teşekkürler


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6407
2 Firari Fırtına 4462
3 Mustafa Ermişcan 3888
4 Hasan Tabak 3579
5 Nermin Gömleksizoğlu 3215
6 Uğur Kesim 3066
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3024
8 Sibel Kaya 2925
9 Enes Evci 2633
10 Turgut Çakır 2315

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:294 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com