Romanlar

HAZIR SENARYO (2)
Okunma: 432
Manal Manal - Mesaj Gönder


...Evet kesinlikle bu bir şaka.
...Böyle düşündüğünüz için çok kırıldım size, fakat affedebilirim bir şartla!
...İnanılmaz birisiniz, nereden alıyorsunuz bu güveni bilemedim ama şart falan kabul edecek değilim.          
Etrafındakilere baktım herkes bir düşünceye sahip görünüyordu, "bunların nesi bar diye bakıyorlardı" sonra menajerim kulakğıma lütfen saçmalamayı bırak bu iş senin için çok iyi biliyorsun efsane olacaksın lütfen kabul et ve artık şu ayaklı karizmayla uğraşmayı bırak" dedi. Evet dediği doğruydu yazdıkları normal bir insanın beyninden kağıtlara dökülecek nicelikte değildi, gerçi bu kaba normal biri de değildi. Kabaya dönüp tüm şirinliğimle; ...Şartınız nedir bay kaba pardon dilim sürçtü bey efendi.
...Sen inanmasan da bayan çok bilmiş pardon benimde dilim sürçtü hanımefendi biz iyi bir ikili olacağız. Şartıma gelirsek çok bir şey değil, bir ay boyunca bende kalacak benimle işe gelecek ve birbirimizin isteklerini gerçekleştireceğiz, kısacası birbirimizi tanıyıp benimseyeceğiz.
...Bu kesin şaka, siz kafayı mı yediniz? Neden böyle bir şeye girişeceğim ki ben?
...Şöyle açıklayın o halde 1. Ben sizin partneriniz olacağım. 2. Yazdıklarımı oynamanız için iyi bir çalışma olacak. 3. Kesinlikle bence böyle de güzel anlaşıyoruz ama birbirimize alışmalı ve tanımalıyız ki rollerimizi oynarken karşı tarafa gerçeklik hissi yaşatabilelim. 4. Bunların bir karşılığı olacak elbet benim yanımda olduğunuz sürece yüklü miktarda ücretinizi alacaksınız. 5. Eğer sıkıntılı bir durumda kalırsanız kontratı iptal edebileceksiniz. Durum bu isterseniz kalan saatlerde kontratı inceleyebiliriz. Hiç kabul etmek istemesem de kaba haklı ben zaten oynayacağım rolü hep çalışırdım tek fark evde ve yanlış başıma, şimdi benden bu adamın evinde kalmam ve onunla birlikte hareket etmem bekleniyordu. Bu biraz fazlaydı ama bu işten alacağım ücret şimdiye kadar Türkiye de herhangi bir oyuncunun alacağı ücretten kat be kat fazlaydı ve bana çok iyi gelecekti.
...Kontratı yarın sağlam kafayla incelemeyi teklif ediyorum. Kabul etme durumunda ne zaman beraber yaşamaya başlamamız lazım?
...Hemen ertesi gün olacak.
... Şimdi müsaadeniz ile evine gidip biraz düşünmek istiyorum.
    Masadakiler iddiaya girse böyle bir rolü kabul etmeyeceğimden yana kullanırlardı. Gerçi henüz karar vermemiştim her şey kontratı inceledikten sonra karar verecektim. Ay kaba bana o kadar farklı bakıyordu ki beni bir bayan olarak beğeniyor gibi değil, kuşkulu bakışları vardı bir şeyler bardı bu kaba adam da ama ne çözümleyemiyordum. Vedalaştıktan sonra eve doğru yola koyuldum kafam karışıktı bu konuyu enine boyuna düşünmem gerekse de düşünmeyecektim.
    Eve vardığımda başım çatlayacak gibiydi, ağrı kesici alıp bir duş almaya karar verdim. Buz gibi bir duşun ardından gecenin ilerleyen saatlerini romantik bir izleyerek tamamladım. Sabah çalar saatin sesi beni yataktan düşürdü, bir türlü sevemedim bu şekilde uyandırılmayı, oysa annem beni öperek uyandırırdı, büyümenin kötü yanlarından biriydi bu benim için. Kahvaltı namına evde bir şey bulamadığımdan dışarıda yapmaya karar vermiştim hazırlanıp kapıdan çıktığım anda telefonum çaldı ekranda tanımadığım bir numara vardı.
...Efendim...
...Merhaba çok bilmiş.
...Sizede merhaba bay kaba.
...Kahvaltı ettiniz mi?
...Şimdi etmek için dışarı çıkıyordum.
...Tam zamanlama kapıdayım bekliyorum.
    Dedi ve kapadı, bu adam beni sinirlendirmek için birebirdi hem ev adresimi nereden öğrenmişti. Birde ben onunla kahvaltı yapmak istemiyordum ki. Dış kapıdan çıktığımda arabasına yaşlanmış kollarını göğsünde kavuşturmuş beni bekliyordu. Kaba saba bir adam da olsa sapına kadar yakışıklıydı menajerimin dediği doğruydu ayaklı karizmaydı. Beni görünce gözlüğünü başının üstüne sıyırdı be muhteşem bir gülümsemeyle doğrulup bana yaklaştı ve yanağıma bir öpücük kondurdu. Ne kadar samimi bir hareket olduğunu söylemek istedim ama tepki vermeme bile fırsat bırakmadan beni kolumdan tutup en az kendisi kadar dikkat çekici siyah arabasının ön koltuğuna bindirdi.
...Acaba sormamda bir sakınca yoksa neden bu kadar sıcak Kanlıca n bu gün?
...Her zaman kaba adam değilim.
...Bilemiyorum bir tek o yönünüzle tanıdım sizi.
...Demek ki henüz tanışmadık.
    Dünkü restoranına geldik bize iki kişilik bir masa hazırlanmıştı. Yerlerimizi aldıktan sonra kahvaltımızı hoş hemde çok hoş bir sohbet eşliğinde tamamladık.
...Şimdi kontrata sıra.
...Evet, bende meraklanıyorum. Çokta uzun olmayan bir kontrat geldi önüme şaşkınca yüzüne bakınca.
...Bazı maddeleri karşılıklı belirlememiz gerektiğini düşündüm.
...Evet, bu güzel olur. Manal ManalYorumlar (1)
Manal Manal 23.08.2017 14:37
MERAKLA BEKLİYOR OLACAĞIM YORUMLARINIZI...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6465
2 Firari Fırtına 4507
3 Mustafa Ermişcan 3977
4 Hasan Tabak 3634
5 Nermin Gömleksizoğlu 3262
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3133
7 Uğur Kesim 3106
8 Sibel Kaya 2973
9 Enes Evci 2673
10 Turgut Çakır 2348

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1177 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com