Romanlar

Yaşam Beynimde ki Bilinmeyenin Ötesinde
Okunma: 479
Manal Manal - Mesaj Gönder


        Kendime geldiğimde annem başımda ağlıyordu, ağzımdan bir hortum sokulmuş nefes almam sağlanmıştı. Gözlerimi açık gören annem elimi bırakmış yüzümü okşamaya başlamıştı. "Kızım varım yoğum bırakma beni mücadele et beni sesiz bırakma" diyordu. Gözlerimi kırpıştırdım, ona ben istemiyorum anne bana biçilen kaderi yaşıyorum. Bende istemiyorum karanlığa gitmeyi, kalmayı istiyorum ama olmuyor bu benim elimde değil beynimdeki tümör de, alsınlar onu benden istemiyorum. Çok ağır geldi bana ben taşınamıyorum onu bedenimde. "Ben doktoru çağırıp geleyim" sesi annem. Doktor geldiğinde "boğazındaki boruyu çıkaracağım sakin ol" dedi. Çekti boruyu beni öksürük tuttu bedenimde ağrımayan yerim yoktu, sakinleşmeye çalıştım bir süre, nefes ritmime kavuştum. Doktor annemi odadan çıkardı, muayene edeceğim diye. Sonra bana yaklaşıp "bir tedavi var kızım ama daha önce hiç denenmedi, bunu uygulamak istiyorum sana. "
...Nasıl olsa öleceğim değil mi?
...Maalesef bu şekilde giderse tahminlerimizden daha önce olacak.
...Peki o halde kabul ediyorum.
...Dur kızım daha ne gibi bir tedavi alacağını ya da daha önce birine uygulandı mı diye sormadın.
...Nasıl bir tedavi alacağım yada sonucunda öleceğim mi bilmiyorum bilmek de istemiyorum. Önünde sonunda öleceğim doğru değil mi?
...Bu kaçınılmaz sonunda öleceksin ama daha önce bir kişiye uyguladık bu tedaviyi senin kanser türünle aynıydı, gerçi ondan sonra değişimler yaptık ama sonuçta çocuk öldü.
...Bakın siz de dediniz nasıl olsa öleceğim ha şimdi ha yarın.
...Tamam o halde testlere başlayalım. Bir şey daha var bu gizli bir deney yani seni öldü olarak göstermeliyiz. Bu deneyi burada değil Kanada da bir dağ da yeraltında bir enstitü var orada olacak.
... Peki beni nasıl sevk edeceksiniz oraya kadar varabilir miyim?
...Özel uçağım var gizli bir bölmeye yoğun bakım yapacağız.
...Bu yaptığınız devletten gizli değil mi?
...Evet, Zaten resmî yapsak ilaç sektörü bizi Yok ederdi.
...Anlıyorum ama bunu anneme nasıl yapacağımı bilmiyorum.
...Sonun da olacağını oda biliyor.
...Peki testler ve beni oraya götürmeniz ne kadar sürer?
...Yarın sabah yola çıkacağız burada basit testleri yapıyoruz, asıl testleri orada yapacağız. Benim gurubum orda bir çok Türk doktor be yabancı doktorlar var.
...Anladım şimdi annemi çağırın lütfen bende onunla vedalaşayım.
...Dur kızım seni öldüreceğim daha, 1 saat sonra gelip bir iğne yapacağım bu iğne kalp atışlarını neredeyse sonlandıracak. Seni morga kaldırdıklarında da tekrar bir iğne yapacağım oda seni normale çevirecek. Sonra senin bedeninle bir evsizin bedenini değiştireceğim. Hemen gömüleceksin. Sabaha kadar uçağı hazırlatacağım. Şimdi annenle bir saatin var. ...Teşekkürler.     
        Annem içeri sildiği gözleri ile gelmişti ben ona nasıl kıyacaktım ölmeden mezara koyacaktı beni ama bunu bir ben bir de doktorum ve ekibi biliyordu. "Canım kızım benim iyisin dime" diye sordu. ...Bilmiyorum anne biraz fenayım.
...Çağırayım mı doktoru yok anne birazdan gelir zaten bir iğne buracak ağrılarım dinsin diye. ...Canımın içi çok mu ağrın var.
...Var ya annem olsun alıştım sayılır artık. Ben bu yoldan çıkamayacağım anne bu yol beni götürecek biliyorsun dime?
...Biliyorum annem ama kabullenemiyorum çok gençsin daha senin başına gelmesini kabullenemiyorum. Çok yanıyor içim dayanamıyorum.
...Biliyorum anne ama buna alışman lazım. Ben bugün yarın ölebilirim ama biliyor musun anne hiç korkmuyorum, aksine istiyorum artık anne ağrılarıma dayanamıyorum. Hazırım yani ben olsun artık.
...Deme öyle kızım deme, ben sensiz kalmak istemiyorum. Ama kıyamıyorum da sana sen nasıl istiyorsan öyle olsun canın yanmasın artık meleğim ol ama benim rüyalarıma gel. ...O zaman bir konuda anlaşacağız anne sen de kendi hayatına bakacaksın önüne gelen fırsatları değerlendirip, yeniden evleneceksin. Belki yeniden bir çocuğun olur. Sen daha çok gençsin anne yaşın 35 ben biraz erken gelmişim sana o kadar.
...Bilmiyorum kızım ben sana katılmak için yıllarımı sayarım.
...Anne ölmek üzere olan kızına bunu yapma hem Rıza amca seninle evlenmek istiyordu, senin de gönlün vardı, maddi durumunda iyi hem bence bir denemelisin şansını gözüm açık gitmeyim bak lütfen.
...Tamam kızım deneyeceğim. Söz veriyorum sen rahat git o tarafa beni düşünme. ...Deneme anne yap adam sana evlenme teklifi etmekten hiç bıkmadı. Ölümümden 1 ay sonra evlenecek ve mutlu bir hayat yaşayacaksın ben aklına geleceğim elbet o zaman gülümsemeni istiyorum, üzülmeni değil annecim.
...Neden vedalaştığını hissediyorum.
...Çünkü hissediyorum anne iyi değilim yakın da ayrılacağım senden ama üzülme ben mutluyum çektiklerim bitecek anne. Bana sarılsana anne.     
         Annem bana son kez sarıldı doya doya kokladım onu, oda beni bu sırada doktor içeri girdi elinde sonum olacak iğneyle. Anneme baktım annem de bana.
...Bak kızım şimdi ağrıların hafifleyecek merak etme.    
        Canım annem bir bilse doktorun elindeki iğne beni son görüşü olduğunu alırdın onu benden olabildiğince uzağa atarsın. Merak etme anne ben iyi olacağım ve bir gün sana döneceğim.
... Hadi bakalım iğne zamanı kızım vuralım da sakinleşsin ağrıların.     
İğneyi vurduktan bir saat sonra ritmimin yavaşladığını ve uykumun geldiğini hissettim. En son annemin feryadı çalındı kulaklarıma kızım varım yoğum gitme...
 Manal ManalYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6407
2 Firari Fırtına 4462
3 Mustafa Ermişcan 3888
4 Hasan Tabak 3579
5 Nermin Gömleksizoğlu 3215
6 Uğur Kesim 3066
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3024
8 Sibel Kaya 2925
9 Enes Evci 2633
10 Turgut Çakır 2315

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:259 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com