Hikayeler

Yırtınsan da öldü!
Okunma: 268
-quk book - Mesaj Gönder


Vaktin karanlık zamanlarında bir adam varmış. Bu adam oğlunu çok severmiş ama bu sevgisini sadece kendisi bilir ve başka kimse bilmezmiş. Hatta başkalarının oğlunu sevdiğini düşünmesinler diye oğlunu sokak ortasında eşek sudan defalarca gidip gelse bile dövermiş!
 
Zaman hızlı hızlı akıp benim anlatacağım yere gelmiş. Anlatacağım zamanda adamın oğlu ölmüş. Adam öyle bir ağlar öyle bir ağlar ki ağlamaktan ciğeri parçalanır ve kan kusar. Yemek yemez. Uyku uyumaz. 
 
Cenazeyi ön safta kılar. Oğlunun mezarına bir sürü çiçek getirir -ki işte bu sebeptendir ölüler dirilerden daha fazla çiçek alır.
 
Adam kan kustu, yırtına yırtına ağladı, yemek yemedi, uyumadı, bir sürü çiçek aldı ama oğlunun tüm bunlardan hiç ama hiç haberi olmadı ve hiçbir zaman da olmayacak. Öldü ve gitti. 
 
Hatta oğlunun ölümünden sonraki anda tüm bu saydığım eylemler, olağanüstü bir şekilde olsaydı, yine oğlu bunları bilmeyecekti. 
 
Şu soru aklıma hep gelir ? Toplumda yakınını kaybeden biri etrafında insanlar var diye mi ağlar ?  Bence evet bundandır. Etrafında hiç insan olmasa belki de ''mezarına tükürecek'' bu arada tırnağımın içine aldığım film güzeldir. Tavsiye...
 -quk bookYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4483
3 Mustafa Ermişcan 3936
4 Hasan Tabak 3606
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3087
7 Uğur Kesim 3086
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:514 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com