Hikayeler

GÖLGELER
Okunma: 448
Elif Özen - Mesaj Gönder


Kendimle yalnız kalamıyorum.Her defasında beni takip ediyor.O kadar siyah ki, ürkmeme engel olamıyorum.Bedenimi parçalara ayırıp benim yerime geçmesinden korkuyorum.Yolda kendi kan izlerimi görüyorum üstümü örtmüşler, insanlar etrafımda bir şeyler arıyor.Sonra kuruntu yaptığımı fark ediyorum.Taşları dökülmüş, çamurlu kaldırımda yürümeye devam ediyorum.O şey, arkamda beni gözetliyor ellerimi başımın üstüne koyup çömeliyorum.Beni yutmasından korkuyorum sonra yine kuruntu yaptığımı anlıyorum.Korkma diyorum kendime.Bu senin gölgen, o sana hiçbir şey yapmaz.Aniden geçen araba ışığıyla yolu aydınlatıyor.Olduğum yerde kalıyorum.Gölgelerden bir tanesini tanıyorum, bu kendi gölgem.Ama ikincisi bana hem tanıdık, hem yabancı.İnce, uzun boylu, kendinden emin adımlarla beni takip ediyor.Uzun kabarık saçları var aynı benimkiler gibi..  Çatlamış ellerimi dudaklarıma götürüyorum fakat çığlığıma engel olamıyorum.Boş sokakta yankılanıyor sesim.Yürümeye başlıyorum aslında koşmak istiyorum ama bunu yapacak gücü kendimde bulamıyorum.Gölgeler beni takip ediyor. Oturup ağlamak istiyorum. Deliriyor muyum? Bu tanıdık yabancı benden ne istiyor? Bir yanıt bulamıyorum.Bu garabet beni içine çekiyor, ruhum boşlukta kayboluyor.Yığılıp kalıyorum kırılmış camların ortasına.Karanlık karşımda durmuş beni izliyor, kendimi ona teslim ediyorum...
 
 
İnsan aslında iki kişidir. Olduğu kişi, ve olmak istediği kişi...Sanırım bunu söylemem yeterli olacaktır... Elif ÖzenYorumlar (2)
Mehmet Yavuz AYDIN 29.01.2018 15:57
Elif hiçbir eleştri yapılamaz ama sana basit bir iki noktalama işareti gözüme çarptı diyebilirim. Zaten bunlar basılmadan önce kontrol ediliyor sıkıntı etme. Yine senin için bir başyapıt olmuş doğrusu. Yazılarında ayrıntıya girerek kafa karıştırmadan duyguları tek tek ifade edip anlam yükleyebilmen mükemmel bir özellik. Senden daha da iyi şeyler bekliyoruz. Kolay gelsin, ellerin dert görmesin inşallah.

Elif Özen 29.01.2018 18:15
Yorumun için teşekkür ederim Mehmet.Dilbilgisi her zaman problemim olmuştur ama bu problemi aşacağımdan emin olabilirsin.Son olarak da şu sıralar yazma konusunda sıkıntı yaşıyorum daha iyisi gelir mi bilemem zamanla hallolucaktır diye düşünüyorum.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6450
2 Firari Fırtına 4495
3 Mustafa Ermişcan 3960
4 Hasan Tabak 3621
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3116
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2960
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2339

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:506 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com