Hikayeler

ÖZGÜR KUŞLAR TUTSAK İNSANLAR - BÖLÜM 7
Okunma: 130
Murat A. - Mesaj Gönder


                                                                  BÖLÜM 7
 
 
    O sokaktan geçiyordum. Artık tanrı eli dokunmuyor o sokağa. Çünkü bir toplum, giyotindeki bizim herifle tanrının insana verdiği o duygulardan arındı. Geçerken o modern binaya bakarken kapıda bizim zibidiyi gördüm. Artık eli titremiyordu. Yakasına yapışmak istedim o an. Yaklaşmaya karar verdim ki. Bizim amcalar kendi aralarında konuşurken kulağıma fısıldadılar birkaç bilgiyi. Askısı kıyafetinden sarkan amca göz ucuyla bizim
zibidiyi gösterip nefretle:
    
    “Tam bir şerefsiz. Tedavi olmak için herifi sattı.” 
   
 
    Sanırım anlaşmalıydı diğer amca devreye girdi. Bu biraz davulcu tipliydi. Ense kısmı simsiyahtı ve göğsüne doğru rengi belli belirsiz açılıyordu. Göbekli bir tipti ve devamını getirdi:
   
 
     “O da yetmedi herifin üzerinden iş sahibi oldu alçak.”
   
 
      Ben de ilk defa amcalar benimle aynı görüşte olduğu için hoşnutluk duydum. Tıpkı modern robotların onlarla aynı görüşü paylaştığında duyduğu hoşnutluk gibi. Hatta aynısı. Gibisi noksan kalırdı.              
   
 
    Kalemimi kontrol altına aldığımda çok geç oldu. Nihayetinde bizim zibidi kendi hastalığından kurtulup bir iş sahibi oldu. Üstelik bu sadece amcalarla benim aramda bir sır olarak kaldı. Tek farkımız ben gerçekleri bildiğimden amcalar ise ondan nefret ettiğinden isabetli yorumlar yapıp doğruyu buldu. Ha unutmadan amcalar doğruyu bulduklarından bile bihaberdi. Halkın diğer geri kalanı ise onu kahraman olarak bilip ona saygı gösterdi. O artık itibar sahibi birisiydi. Kimse bilmese de şimdi bu sırrın acı tarafında ben vardım. Çünkü hem bu sona engel olamadım hem de o adamın gerçek hikayesine tanık oldum. Ne yazık bana!
 


SON
Murat A.Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6204
2 Firari Fırtına 4267
3 Mustafa Ermişcan 3485
4 Hasan Tabak 3349
5 Nermin Gömleksizoğlu 3043
6 Uğur Kesim 2936
7 Sibel Kaya 2768
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2598
9 Enes Evci 2471
10 E.J.D.E.R *tY 2227

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:6893 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com