Romanlar

Ölümden sonraki yeniden doğuş
Okunma: 84
KADİR DOĞANCAN KARATAŞ - Mesaj Gönder


Bilim ve ilimin henüz öneminin anlaşılmadığı karanlık çağlarda ulu ve kudretli bir kraldı nasıl olsa bu uçsuz çorak ve yalnız topraklarda böylesine barbar ve cahil olarak yaşayan halkları bir araya getirmişti ulu ve kudretliydi çünkü onlara bir amaç vermişdi.
Hüküm sürdüğü 50 yıl boyunca insanlar barışın ne demek olduğunu hissediyordu.Sevenleri çok fazlaydı sadece eskilerden kalma belirsiz karanlık ilimlere vakıf olan bir grubun hedefindeydi çünkü karanlık aydınlığın o ihtişamı karşısında varlığı unutulur du ama onlar unutulmak istenmiyordu yine insanların hayvanların ve de tüm canlıların tekrar ve de tekrar ilgi odağı olmak istiyorlardı.
Soyu tepeden yukarıda var olan bir kabilede Elbey'in oğullarından olan Ufal'ın en büyük oğludur. O zamanlarda tepenin yukarısında türlüce kabileler bulunmaktaydı.Çitçiler ise sadece onlardan bir tanesiydi işde Gündağ da o kabileye mensub idi annesi Nure ona bu ismi vermişdi.
İsmini annesi koymusdu bu belki de arkadaşları tarafından hep dalga konusu olmuştur isminin anlamı ise sadece bir rastlantı dan ibaret olduğunu söylenirdi ama yaptığı işlere ve gerçekleştirdiği icraatlara böylesine yakışan bir isim olmamışdı.
 Annesi daha ona hamile iken doğmasına son bir kaç hafta kaldıklarını tahmin ettikleri günlerde annesi ve babası Ufal tarlalarını sulayamamışlardı ve doğacagı o gün ne olduysa oldu bir plan yapmışlardı ve o plan suyu diğer insanlardan önce kapmaktı çünkü su onların kabilesinin kuralına göre şafak vaktinde kimin tarlasında akıyorsa suyu dilediği kadar kullanmak hakkıdır ve onlar bunu biliyordu ekinler yanmak üzereydi ve safak da orada oluşacak kalabalıktan kendilerine sıra kalmayacağını da gayet iyi biliyorlardı.
Ufal hanımına seslenerek
  -Hadi şu işi bugün yapıp kurtulmak istiyorum 1 haftadır sıra beklemekten sıkıldım.
  -Tamam tamam biliyorsun ben de bu sulama işinin bitmesini istiyorum ama karnında senin çocuğunu taşıyorum bana biraz zaman vermelisin ha bu arada Dag ve Aydan'ı da alıyor muyuz?Geçen sefer Aydan gelemediği için küsmüşdü.
 -Evet biliyorum ama acelemiz var ve o çocuklar bizi yavaşlatır bu günde kalsınlar haftaya onlarla giderim tamam mı biliyorsun zaman geçince onları da götürmemizin bir anlamı yok ve eğer zamanı da iyi kullanırsak onlardan birine de görünmeyiz.
 -Onlardan korkuyormusun yoksa yapma onlar insanlardan fazlasıyla uzak duruyorlar eskisi gibi gibi değiller kocacım hadi ben hazırım kahvaltıyı orada mı yapalım dersin
 -Bana uyar sevdiğim kadını ilk gördüğüm yerde kahvaltı yapmak her zaman bana mutluluk veriyor.
 Çiftçiler için zaman hayatta muhakkak dikkatli kullanılması gereken bir şeydi Ufal ve Nure de bunu iyi biliyordu ve gecenin karanlığında yola çıkmışlardı su yolu engebeli bir dağ yolundan geliyordu suyu koşmak için bu yolu aşmak gerekiyordu yaklaşık kabilenin olduğu yere yürüme ile 2 saatlik mesafede yer alıyordu su dağ yamacından şiddetle aktığı için çiftçiler tarafından her gece kapatılırdı herhangi bir toprak kayması demek o suyun bir daha köye gelememesi demekti.Bazilarının anlattığı efsaneye göre de onlarla yaptığı anlaşmalardan dolayı gece suyun kapatılması gerekiyormuş çünkü suyu gece kullanma hakları onlara aitmis. Ufal ve Nure yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından şafağa yarım saat kala kanala ulaştılar Nure hamile olduğundan dolayı biraz gecikmişlerdi.


ilk sayfadır telefonla yazıldığı ve bu sitede ilk yazım oldugundan biraz acemice olmuş olabilir kusura bakmayın tekrar diğer sayfalarda gun geçtikçe gelecektir....
KADİR DOĞANCAN KARATAŞYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6236
2 Firari Fırtına 4299
3 Mustafa Ermişcan 3606
4 Hasan Tabak 3381
5 Nermin Gömleksizoğlu 3072
6 Uğur Kesim 2956
7 Sibel Kaya 2794
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2710
9 Enes Evci 2497
10 E.J.D.E.R *tY 2234

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:689 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com