Denemeler

GELİŞEMEMEMİZİN SEBEPLERİ
Okunma: 38
abdullah ırmak - Mesaj Gönder


Gelişemiyoruz bu ülkede,geliştiğimizi zannediyor ama gelişmiyoruz. Sadece bize verilen bilgiye körü körüne inanıyoruz,sorgulamıyoruz.Çok sevdiğim bir yazar, Oğuz Atay bir romanında *oysa bazı insanlar oldukları gibi kalarak elde eder istediklerini,ben kanımı damla damla süzerek veriyorum.* cümlesini kullanıyor ve bunu roman için söylemiyor aslında bizim için söylüyor.Biz olduğumuz gibi kalarak elde edemeyiz istediklerimizi kimimizin,çaba göstermesi gerekir ancak biz tembelliğimizi kullanarak çaba göstermiyoruz ve bu göstermediğimiz çaba ileride bize zarar veriyor.
Kimi aileler rahat,kimileri zor durumdalar.Zor durumdaki ailelere üzülmek, onlara yardım etmek yerine kendi küçük ve gündelik acılarımızla uğraşıyoruz.Kim olduğumuzu, nereden geldiğimizi ve nereye gittiğimizi unutuyoruz.Bu unuttuğumuz küçük şeyler bizim gelişmemize engel oluyor.
Gelişmenin ekonomik,siyasi gibi mühim konuları da  var ama insanı ve insanımızı unutup sadece ekonomi ve siyasete yönelen insanlar olduğu sürece biz zaten gelişemeyiz.abdullah ırmakYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6120
2 Firari Fırtına 4190
3 Mustafa Ermişcan 3350
4 Hasan Tabak 3253
5 Nermin Gömleksizoğlu 2969
6 Uğur Kesim 2883
7 Sibel Kaya 2698
8 Enes Evci 2401
9 Ömer Faruk Hüsmüllü 2264
10 E.J.D.E.R *tY 2205

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3089 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com