Denemeler

İnsansız araçlara Çoktan Kavuşmuşuz
Okunma: 79
Serdar Adem - Mesaj GönderBugüne kadar nasıl fark etmemişim bilmiyorum. Sadece bu konudaki gafletime yanıyorum, o kadar. Yollarımız silme insansız araçla doluymuş yaaa…. Zavallı Tesla boşa uğraşmış insansız araç icat etmek için. Bizim memleketi görseydi, bilim adamlığını bırakırdı kesin…
Etrafınıza alıcı gözle bir baksanız trafikte insansız hareket eden bir yığın araç görebilirsiniz. Kim bilir belki sizinki ya da benimki de insansız hareket ediyor olabilir.
İnsansız araç diyorum evet bildiğiniz insansız. O araçların içinde hangi yaratık var derseniz, uzun iş… Her cinsi vardır herhalde. İnsandan gayrı yani…
Öyle de ben neden göremiyorum dediğinizi, hatta biraz da serzenişte bulunduğunuzu kulağımın çınlamasından duyar gibiyim. Hemen eşkalini veriyorum ama kişilerin değil olayların eşkalini. Kişileri de bizahmet siz tahmin edin artık.
Trafikte yanlış yoldan seyredip trafiği kördüğüme çeviren bir araç görürseniz mesela, kesinlikle insansız araç görmüşsünüz demektir.
Aaaaa ben bu tipi dün işe giderken gördüm diyorsunuz değil mi? Ben size demedim mi insansız aracı biz keşfettik diye?
Kırmızı ışıkta durmayan, meskun mahalde hız sınırlarını aşan araçlarda insan olduğunu iddia edebilir misiniz? Ya da cinsel yetersizliğini, kişilik açmazını gaza yüklenerek ve milleti rahatsız etme pahasına müziği sonuna kadar açarak telefi etmeye çalışanların bulunduğu araçlarda insan denen bir canlının olmasına ihtimal verebiliyor musunuz? O zaman benim dediğim kalıyor elde. Bu araçları bir insan kullanmıyor.
Dahası var. Seyir halindeyken yan koltuğa geçenlerin, elde cep telefonuyla arkadaşlarıyla fingirdeyenlerin, gazete, kitap okuyanların insan oldukları söylenebilir mi?
Bu tür örneklere bakarak araçları bir öküzün sürdüğünü iddia edebilirsiniz. Ya da başka bir dört ayaklının. Ama bir insanın sürdüğünü asla iddia edemezsiniz. Asla!
Bakın bakalım çevrenize alıcı gözle. Ne kadar çok insansız araç göreceksiniz. İnşallah bunlardan biri de kendi aracımız olmaz değil mi?Serdar AdemYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6250
2 Firari Fırtına 4314
3 Mustafa Ermişcan 3658
4 Hasan Tabak 3396
5 Nermin Gömleksizoğlu 3082
6 Uğur Kesim 2964
7 Sibel Kaya 2802
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2737
9 Enes Evci 2507
10 E.J.D.E.R *tY 2237

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:282 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com