Denemeler

Böyle Seçim Görmedim
Okunma: 82
Serdar Adem - Mesaj GönderTaraf tutmuyorum ama haksızlık görünce de dayanamıyorum.
Geçen bir anket gördüm. Anket iki maddeden oluşuyordu. Birinci maddede kendi ittifakları, ikinci maddede tahmin edeceğiniz gibi karşı ittifak olmalı değil mi? Ne yazık ki öyle değil işte. Tahmin edemediniz. Çünkü normal bir mantıkla normal bir insanın bunu tahmin etmesine imkan ve ihtimal yok. Böyle bir anket, böyle bir mantık kabul edilebilir değil çünkü. Ben de kabul etmiyorum zaten. Ve böyle bir anketle karşılaştığım için ayrıca böyle kısırdöngü mantık sahipleriyle aynı havayı soluduğum için şaşkın ve üzgünüm. Böyle bir kaderi yaşamak sanırım günahlarımın kefareti olsun diye Tanrı tarafından bana takdir edilmiş. Yoksa çekilir değildir.
Bunun üzerine bu başlığı seçtim. Bardak taştı çünkü. Ben böyle seçim görmedim. Dünyada sanırım bizden başka yoktur örneği… Herhangi bir seçime katılan bütün muhalif adayların kimliksiz, kişiliksiz ihale asalağı yandaş basın ve medya tarafından hain ilan edildiği ve bir bütün olarak muhalif tarafın terör cephesi olarak görüldüğü memleket yoktur. Olamaz. Tanrı aşkına akıl, mantık böyle bir açmazı alıyor mu?
Almıyor işte. Alamaz çünkü. Eşyanın tabiatına aykırı bir kere…
Bir anketin ilk maddesi kendi ittifakı diğer maddesi terör ittifakı olur mu? Kendine insan diyen hangi canlı bu saçmalığa imza atar? Terör cephesi dediklerinin içinde Kıbrıs ve Çanakkale şehitlerinin torunları olabilir. Terör cephesi dediklerinin içinde dini bütün muhafazakarlar olabilir. Terör cephesi dediklerinin içinde bu devlete vergi veren, askerlik görevini bedelli değil muvazzaf olarak yapanlar olabilir.
Bunları düşünmüş müdür bu anketi düzenleyen aklı evvel?
Yüksek Seçim Kurulu’nun onay verdiği, hazinenin milyarlarca lira yardım ettiği adaylara ve o adayları destekleyenlere terörist dediğinizde on milyonlarca vatandaşı ötekileştirmiş olmuyor musunuz? Bu nasıl insaftır, bu nasıl mantıktır, bu nasıl vicdandır anlamak mümkün değil.
Ne yapacaksınız size oy vermeyenleri vatandaşlıktan mı çıkaracaksınız? Bununla yetinmeyip sizi desteklemeyenleri Suriye’ye filan mı süreceksiniz? Hani tek bayrak, tek vatan, tek devlet ve tek millettik… Yazık olmaz mı bu ülkeye o zaman?
Bu tür anketleri düzenleyenler 450. 000.000 $ dış borcun yaratacağı ağır ekonomik krizin altında kalmamak için tarafı olduğu cephenin seçimleri kaybetmesi için böyle hareket ediyor olabilirler mi? Ne dersiniz?Serdar AdemYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6250
2 Firari Fırtına 4314
3 Mustafa Ermişcan 3658
4 Hasan Tabak 3396
5 Nermin Gömleksizoğlu 3082
6 Uğur Kesim 2964
7 Sibel Kaya 2802
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2737
9 Enes Evci 2507
10 E.J.D.E.R *tY 2237

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:420 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com