Romanlar

KÖRDÜĞÜM
Okunma: 114
sadece söz - Mesaj Gönder


Naz çok heyecanlıydı.Bu onun ilk terfisiydi.Şuan geçtiği pozisyonu da sonuna kadar hakettiğini biliyordu. Çok emek vermişti. Emeklerinin karşılığını da almıştı. Sigorta şirketide pörtföy oluşturmadan gece gündüz dil dökerek çalışmak ve hatırı sayılır müşteriye ulaşmak her yiğidin harcı değildi. Sıfırdan başlamıştı.
Babası terkettiğinden beri 10 yıl geçmişti. Neler neler yaşanmıştı bu on yılda.Ara sıra acaba duysa gurur duyar mıydı benimle diye düşünmekten alıkoyamıyordu kendini. Ama Naz onun yokluğunda büyümüş ve olgunlaşmıştı.Bazen gittiğine seviniyordu. Belki olsa daha sorumsuz havai bir insan olacaktı. Ama şimdi..Gayretle hayata tutunmanın mükafatını alıyordu. Babası terkettiğinde 16 yaşında bir liseliyken hayat çok kolay görünüyordu. Annesi Nermin ve kız kardeşi Azra ile resmen sudan çıkmış balık gibi ortada kalakalmışlardı.Azra o zaman 12 yaşındaydı. Şimdi üniversiteden mezun oluyordu. Azra başarılı bir gazeteci olacak diye düşündü Naz. Zaman su gibi akıp geçmişti. ''Annem babam giderken ne çok üzülmüştü ama şimdi. Hayatında olan Fırat amca onu o kadar mutlu ediyor ki. Geçmişi hatırlamıyor bile.Halbuki babam ilk gittiğinde intihar etmeyi bile düşünmüştü..''  Naz'ın tüm hayatı şuan gözlerinin önünden geçip gidiyordu.
Annesi Nermin duygusal bir kadındı. Kızlarına çok düşkün ve bağlıydı. Kocası Ekrem terkettiğinde çok yara almıştı.Aslında Ekremin kendisinden uzun zaman önce vazgeçtiğini biliyordu. Daha Naz 3 yaşındayken Ekremi sekreteri Sevin ile görmüştü. Yinede görmemiş gibi davranıp sineye çekmişti bu durumu. Ekrem'e gurur yapamazdı. Ekrem giderdi. Biliyordu. Sonra peşinden Azra dünyaya geldi bu bile Ekrem'i durdurmaya yetmemişti. Azra 6 yaşına girdiği gün Ekrem ''Nermin olmuyor ayrılalım.'' dediğinde yine Ekrem'e yalvarmıştı.Canına kıyacağını söylemişti. Zoraki evlilikti Ekrem için.6 yıl daha dişini sıkmaya devam etmişti. Sevin'i çok seviyordu. Sevinin de 1 oğlu vardı. Kocası hapse girince ayrılmışlardı. Durumlar karışıktı. Ekremi o da çok seviyordu. Nermine acıyordu. Çok zavallı diye düşünüyordu. Azra ve Naz için yıllarca bu evlilik iki kadınla ortak yürümüştü. Ama artık Ekrem özgürce Sevin ile yaşamak istiyordu.Nerminin tüm çığırtkanlığına rağmen evliliğini noktalamıştı.Zor olmuştu.
Tuhaf olan ise Nermin Ekremin gidişinden sonra çok daha mutlu olmuştu. Meğerse evliliğimde hiç değer görmemişim. Zamanında inat etmek yerine bu bitişi neden kabullenmedim diye kendini sorgulamıştı. Nermin yıkılmış bir şekilde yaşayacak diye düşünüyordu tüm akrabalar. Ama Nermin ayrılıktan bir yıl sonra eskiden olduğundan çok daha neşeli ve güçlü bir kadına dönüşmüştü. Sadece kızlar ayda bir babalarıyla görüşüyorlardı. Naz 20 yaşına geldikten sonra babası Sevin ile Amerikaya yerleşince görüşmeleri iyice azaldı.Sonra tamamen kesildi..
Bu kopuştan sonra Naz kendini çok yanlız hissetmişti. Üniversiteye bile gidememiş açıktan devam etmişti. Parasal olarak çok sıkıntılı değillerdi. Babası düzenli olarak para gönderirdi. Tek babalığı buydu. Naz azimle çalışmış işe girmiş. Kimseden destek almadan kendini geliştirmiş ve işinde güzel bir ivme yakalamıştı. Hayatları şimdi daha güzeldi.
Bugün onun için ayrı önemliydi.Kariyer yapmak. İşinde başarılı olmak. Bir kadın olarak kend kendine yetebilmek. Annesi ilk zamanlarda çok bocalamıştı. Ev hanımlığı onu bağımlı biri yapıyordu. Bunu bildiği için Naz kararlı ve kendinden emin bir şekilde çalışmı ve bugün emeklerinin meyvelerini alıyordu.
Naz Arda'yı düşündü. ''Keşke ayrılmasaydık.''Ama Arda'nın ailesi bağnaz bir yapıdaydı. Naz'ı bir türlü sevememişlerdi.Arda Naz ile evlenmek istiyordu. Ama ailesine düşkündü. Güçlü biri değildi. Ailesinin eleştirileri onu üzerdi. En iyisi Naz'a umut vermeden bitirmekti.Böylece ayrılmışlardı.İstenmeyen gelin olmak daha başlamadan bitmesi Naz'ı çok yaralamıştı. Arda'yı sevmişti çünkü. Bu kadar kolay vazgeçmesi onu çok yaralamıştı. Bugün yanında olsa kimbilir ne çok sevinirdi Arda. Ama yoktu.
Geçmişi düşünmemeye çalışarak şuan ki mutluluğuna odaklandı Naz. Yepyeni poziyson yepyeni başlangıç. Pozisyon değişikliği ile başka şubeye atanmıştı Naz.
Yenilik iyidir diye geçirdi içinden..Herşey yeni başlıyordu...sadece sözYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6248
2 Firari Fırtına 4312
3 Mustafa Ermişcan 3657
4 Hasan Tabak 3396
5 Nermin Gömleksizoğlu 3082
6 Uğur Kesim 2964
7 Sibel Kaya 2802
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2735
9 Enes Evci 2507
10 E.J.D.E.R *tY 2237

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1065 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com