Denemeler

Erkekliği Sönmüş Yolcunun İnfiali
Okunma: 244
Serdar Adem - Mesaj GönderÖmrünün son demlerinde ahlak ve namus abidesi kesilen bazı yaşlıların gerçekten böyle bir kaygıları olduğunu sanmıyorum. Orada burada vatandaşın kılık kıyafetiyle uğraşmaları sertleşememenin yarattığı aşağılık kompleksinin dışavurumundan başka bir şey değil.
Ulan hırbolar çocuk tecavüzlerinde neredeyse dünya rekoru kırmak üzereyiz. Tecavüz vakalarına karışanlar arasında istatistik yapılsa çoğunun evli olduğu görülür. Kendilerini yanlış inançlara adamış, bu yüzünden çirkinleşmek için elinden geleni yaptığı için kadınlıkla alakası kalmamış acuzelerin zavallı kocaları kafayı yemiş. Mini etek giymiyorlar akıllarınca belki ama evlilerin çoğu kadınsız bu yüzden. Böyle zavallıların gözünün dönmesi yüzünden yaşanıyor utanç verici eylemler.
Bırakın artık milletin yakasını. Bırakın Tanrılar adına konuşmayı. Bırakın kendi değerlerinize göre vatandaşa rot balans çekmeyi. Siz önce aynaya bakın bakalım, insanlıkla uzak yakın bir ilginiz kalmış mı? Kendinizi kandırabilirsiniz, düşünmek yerine inanmayı tercih eden toplumu kandırdığınızı sanabilirsiniz. Ama beni asla kandıramazsınız.
Bre hödükler gençliğinizde mesleğiniz her ne haltsa artık, hiç mi kul hakkı yemediniz? Kimsenin ahını almadınız mı? Daha doğrusu böyle bir derdiniz oldu mu hiç?
Be hey erkekliği sönmüş, bastonu düşmüş acizler hangi kız ya da kadın size güvenebilir çevrenizde? Ahlak ve namus noktasında bu kadar mı özenlisiniz? Eşleri kadınlıktan çıkmış zavallılar!
İnsanın iyisi olmaz. Neredeyse yarım yüzyıldır dünyadayım, on kere daha reankarne olsam yine fikrim değişmez. İki iyi insan bulabilirsiniz dünyada. Biri doğmamış, öbürü ölmüştür. Nefes alanlar içinde iyisini bulmak neredeyse imkansız. Daha neyin davasını güttüğünüzü sanıyorsunuz siz? Haydi be oradan!
Madem insan bu kadar iyi de her tarafa kamera sistemleri takmanın manası ne? Ekonomiyi canlandırmak için mi görüntülü diafon sistemleri kuruyoruz sitelerimize? Yüz binlerce güvenlik mensubu istihdam edilmesinin sebebi ne, ey ahlaklı ve namuslu zevat? Cevap verin bakalım. Uzaydan gelebilecek muhtemel saldırılar için mi o kadar polis ve asker ordusu besliyor devletler? Yollarda genç kızların kıyafetlerine saldıran aklıevveller, dilinizi mi yuttunuz? Cevap verin. Cinlere, perilere karşı mı bankalar güvenlik elemanı bulunduruyor? Öcülere karşı mı mahalle bekçisi alımı yapılıyor?
İnsan için be, insan. Senin gibi insan! Sen şizofren açmazlar yüzünden yolda, parkta, otobüste geç kızlara, kadınlara saldıran söze ahlaklı odun. Senin gibilerden korunmak için alınıyor bütün bu güvenlik önlemleri.Serdar AdemYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6272
2 Firari Fırtına 4336
3 Mustafa Ermişcan 3690
4 Hasan Tabak 3419
5 Nermin Gömleksizoğlu 3099
6 Uğur Kesim 2978
7 Sibel Kaya 2818
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2779
9 Enes Evci 2525
10 E.J.D.E.R *tY 2242

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:818 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com