Denemeler

Atatürk'e Laf Edemezsin Sen
Okunma: 212
Serdar Adem - Mesaj GönderBiz eleştiremeyeceğiz ama birileri sövüp sayacak istediğine. Yemezler, yedirmezler. Son derece demokratım ama mantıksız sataşmalar olunca  karşılık vermek zorunda hissediyorum kendimi.
Birileri aynaya bakmadan Atatürk’e laikliğe veryansın ediyor. Özellikle de bazı ışığı tükenmiş kadınlar tarafından onlara akıl almaz derecede ve bana göre hak etmedikleri halde imtiyazlar tanıyan kişiye yapılan bu muamele kabul edilir değildir. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum.
Ben taraf tutmayan biriyim. Ama Atatürk sayesinde erkekle eşit şartlara kavuşan kadınların eskiye dönmek istercesine aymazlık yapmalarına dayanamıyorum. Ne yani eskiden daha mı iyiydi? İnsan nasıl bu kadar kendine düşman olur, akıl alır gibi değil.
Erkeğin istediği kadar evlendiği, kadının sokağa çıkması, hatta çalışmasının bile yasak olduğu o dönem daha mı iyiydi? Kız çocuklarının okula gönderilmediği, yaşına bakmadan kart horozlarla evlendirildiği dönem daha mı iyiydi? Kadının şahitliğinin kabul edilmediği, boşama hakkının bile verilmediği dönem daha mı iyiydi? Siz bu imkanları hak etmiyorsunuz. Kesinlikle hak etmiyorsunuz.
İran da mı aklınızı çalıştırmaya yetmiyor? Kadının araba kullanmasına hatta milletvekili seçilmesine izin verilmeyen İran... Peki ya Suudi Arabistan da mantıklı düşünmenize yetmiyor mu? Otel odalarının dışarıdan tek kapıyla girildiği ancak eş sayısına göre içeride iki üç kapıyla bölündüğü Arabistan…
Yok, size tanınan hakları hak etmiyorsunuz. Adım gibi eminim.
Evet Atatürk’e hakaret edeceğine seni çarşafa sokup ömür boyu atmosferden ve güneşten mahrum edene desene. Dokuz yaşında kızla elli yaşında erkeğin evlenmesini savunanlara neden ses çıkarmıyorsun? Çok evliliği savunanlara neden gıkın çıkmıyor?
Seni adam yerine koymayanların ağzıyla konuşuyorsun. Sen cumhuriyet ve laiklikle sana tanınan hak ve ayrıcalıkları hak etmiyorsun karanlık kafalı…Serdar AdemYorumlar (1)
Serdar Adem 22.7.2018 01:26
Vapurda müzik yapanlara barışçı biri kafirler diye saldırmış. Seyrettim. Facede. Dün. Barışçılık ne güzel şeymiş yaaaaaaa.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6246
2 Firari Fırtına 4310
3 Mustafa Ermişcan 3652
4 Hasan Tabak 3393
5 Nermin Gömleksizoğlu 3080
6 Uğur Kesim 2962
7 Sibel Kaya 2800
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2730
9 Enes Evci 2505
10 E.J.D.E.R *tY 2236

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1142 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com