Denemeler

Yol
Okunma: 99
Gece ve Düşler - Mesaj Gönder


 https://www.youtube.com/watch?v=_WusDuVFNrI
 
Çünkü bir şeyler için geç kalınmışlık ve umutsuzluk içinde kaybolup gidiyoruz . Bir şeylere uzansak yetişememekten korkuyoruz , zaman akarken sarhoş gibi umursamıyoruz .
Bizde olanları hep bizde kalacak sanıyoruz , hep 
sanıyoruz.
Elimizden gidiveriyor habersizce de farkına varınca da üzülüp duruyoruz . 
Ağlıyoruz geri gelecek gibi aslında geri geleceğini bilsek bu kadar ağlar mıyız bilmiyoruz  . Pişman oluyoruz , pişmanlığımız gittiğine değil de o varken yaptıklarımıza oluyor .Pişmanlığımız kendimize oluyor . Kırdığımız kalpleri toplayıp egomuzu tatmin edecek kuleler yapmaya çalışıyoruz ama ufak bir rüzgar yıkıveriyor . Çatlaklar üzerine kurulan şeylerin sağlam kalamayacağını kabullenmek istemiyoruz bir türlü . Umut ediyoruz , umut ediyoruz ama sonunda yine elleri bomboş kalıyoruz .
Kayıplar veriyoruz ; Kendimizden , ruhumuzdan , kalbimizden , hayallerimizden , umutlarımızdan . Bir bir şehitler veriyoruz . 
Tutunduğumuz her dal elimizde kalınca üzülüyoruz . Belki daha çok hırslanıyoruz ama üzülüyoruz işte .
Ağlıyoruz bazen o da olmuyor , koca adam oluyor yediremiyor kendine iki göz yaşını . Her şeyi yediriyor ama ağlamayı yediremiyor  . O kocaman cesaretiyle belki bir ordudan korkmuyor ama dudaklarına değecek iki damla tuzlu sudan deli gibi korkuyor . Nedenlerinden korkuyor , üzülmekten kırılmaktan . Kaybetmekten , geride birilerini bırakmaktan .
Çünkü bir kere kalan olursa geri de yalnızlık sarı verecek çevresini tıpkı yolun başında olduğu gibi . Biliyor birileri içinde geri kalacak olan o olacak ama başkasını bırakmayı bir türlü yediremiyor kendine . 
Yani öyle işte her hayat bir yolun başlangıcı aslında yalnız başladığımız zamanla geride bırakacak yol arkadaşları edineceğimiz veyahut başkalarının geride bırakacağı insanlar olacağımız bir uzun yol . Sonunda yine yalnız ,
yine bir başına kalacağı bir yol ...Gece ve DüşlerYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6279
2 Firari Fırtına 4343
3 Mustafa Ermişcan 3705
4 Hasan Tabak 3428
5 Nermin Gömleksizoğlu 3104
6 Uğur Kesim 2982
7 Sibel Kaya 2824
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2794
9 Enes Evci 2531
10 E.J.D.E.R *tY 2244

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:969 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com