Hikayeler

Rüzgar giydiğim elbisenin içini istiyor..
Okunma: 268
Başarısız YAZAR - Mesaj Gönder


...
200 metre uzaklıktaki binaların görmediğim tarafındaki yolundan büyük bir gürültü gelmişti. Ya birisi aşık olmuş yada üçüncü, dördüncü, beşinci bütün ihtimalleri yana kaydıran ikinci ihtimalin kızgın adamı, dünyadaki bütün alacaklarının peşine düşmüştü bu geç saatte.
 
Ne olduğu belirsiz kısık bir siren sesi duydum daha sonra. İçmiş bir berduşun anılarını sıyırıp geçen. Kadın ve çocuk haykırışlarının daha baskın olduğu yöne doğru ilerleyen.
 
Dediklerine göre bir şeyler birikmiş olanın, selin getirdiği her şeyin içinden tek bir şeyi arayanların olduğu yöne doğru ilerleyen. Her iki yönünde tek bir duyguda buluşan ayrı bir hikayesi vardı yine.
 
Perdemi biraz daha araladım cam ağzından aşağıdaki çöp bidonunun üstüne. Orada da bir hikaye vardı. Bir alacak verecek meselesi. Bir şehrin beslenme alışkanlıkları, arada bir denk gelen cinayet alışkanlıkları falan. Daha çok kurnaz kadınların iki pisi çektim diye dünyanın daha iyi bir yer olacağına dair ideolojik meseleleri. Ev arkadaşım içine düşmekten korktuğu için intihar etmeye bir türlü teşebbüs edemediği kırık dökük konteynır. Aşağıda bir yerde öylece duruyordu. İçinde neler yok ki. Kafası koparılmış el çizimi amatör bir resimden, üstünde yemek yenmiş kızgın işçilerin grev haberlerinin olmadığı magazinsel bir gazetenin üstünde otuzbir çekilmiş zamanlarına kadar her ne varsa.
 
Demedi demeyin. Üzgün birini bulamazsanız, bir mahalleyi en iyi anlatan aşağıda kalmış bir çöp konteynırıdır.
 
Saatlerin bir kaçımızın amına koduğu fabrika bölgesinde de böyle hissederdim arada bir. Arada bir diyorum çünkü, arada bir yerde hikaye edilmiş ve preslenmiş bütün alışkanlıklardan bahsediyorum burada. İzlemekten. Molaya beş kala sigaramın külünü ayağımdaki çizmenin içine doldururken kafa yaptığım bir pres makinesinin dibinden, küçük bir mazgal deliğinden gök yüzünün bütün tonlarını satın alabileceğimiz yada her neyse işte. orada bir yere sabitlediğim bütün zamanları izlerken. akşamüstünün henüz batmamış güneşini yolcu eden kara kuşları bir kenara bırakırdım.
 
Ağustosa ramak kala hiç olur mu demeyin orospu çocukları. Olur. Bu işler böyle yürüyor birazda. Serçe parmak büyüklüğündeki ince buz sarkaçları ıhlamur ağaçlarının üzgün kollarına tırmanırken gün batarken...parasızlıktan ve ilgisizlikten şikayet eden çok şehir tanıdım ben. O yangınlarda. O ay tutulmasında. Adalıların hüzünlü sesinde. Seni hatırlatan. Bana benzeyen.
 
Seni hatırlatıyordu bu günlerde bütün şehirler. Ve bana benzeyen. Sokak köpeklerinin ve meczupların yolunu kestiği, yolunu bulduğu seni ve beni!Başarısız YAZARYorumlar (2)
münzevi .. 28.07.2018 01:05
Oldukça başarılı, hatta baya baya başarılı; fakat yine de bir yerlerde eksiklikler var bence. Belki cümleler bazı yerlerde gereğinden fazla uzadığı ya da konu bütünlüğü olmadığından akıp gitmiyor hikaye. Mesela ilk cümleden sonraki şu:

"...yada üçüncü, dördüncü, beşinci bütün ihtimalleri yana kaydıran ikinci ihtimalin"

cümle bence hiç olmamalıydı.

200 metre uzaklıktaki binaların hiç görmediğim tarafından büyük bir gürültü gelmişti. Ya birisi aşık olmuş, ya da kızgın bir adam dünyadaki bütün alacaklarının peşine düşmüştü bu geç saatte.

Hatta buraya sayko bir şekilde üç hatta dördüncü bir benzetme daha gelebilirdi bence. Ama tavsiyem üçtür. Belki de her şey çok güzeldir moruk. Belki üç saat önce kamyon fabrikasından çıktığım için kafam biraz folloş olmuş, uzun cümlelere tahammülüm kalmamıştır. Devam et kardeşim. Yorum gelmesede buralarda salaklanan ve denk geldiğinde yazılarını okuyan adamlar da var.

Başarısız YAZAR 28.08.2018 00:05
Teşekkür ediyorum sevgili dostum...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6380
2 Firari Fırtına 4436
3 Mustafa Ermişcan 3843
4 Hasan Tabak 3549
5 Nermin Gömleksizoğlu 3189
6 Uğur Kesim 3048
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2982
8 Sibel Kaya 2903
9 Enes Evci 2612
10 Turgut Çakır 2300

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1484 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com