Denemeler

Ölüm Üzerine
Okunma: 78
Growing Ignorance - Mesaj Gönder


  Ölüm. Ölüm nedir sizce? Ruhunuzun bedeninizden ayrılıp daha iyi bir yere gidebilmesi için geçirmesi gereken talihsiz bir olgu mudur? Yoksa ölüm “yaratıcıya” daha yakın olabilmek için iple çekilmesi gereken olaylar zincirinin son halkası mıdır?
    Bana göre ölüm; insanın ve diğer canlıların sahip oldukları için şevk duymaları gereken tek oluştur. Neden ölümü kendimizden ve hayatımızdan uzaklaştırmaya çalışıyoruz ki? Ölüm olmasaydı yaşamın kendisi nasıl olacaktı? İnsan doğarken sorun yok fakat ölünce neden kendimizi paralıyoruz? Bir şey var olabiliyorsa yok da olabilmelidir. Biri öldüğü zaman onun adına sevinin be insanlar! Siz burada neyin ne olduğunu tam olarak kavrayabiliyor musunuz? Bir yaratıcının gerçekten var olduğuna ne kadar çok inanabilirsiniz ki? Dünya, baştan aşağı yanlışlarla dolu. Ve bu yanlışlıklar bizim şu an yaşadığımız hayatı oluşturuyor. Neden körü körüne inanırız ki bazı şeylere? Ölüm korkunç bir şey midir gerçekten? Kime ve neye göre öyleyse? Ki senin inancında ölümün de yaratıcıdan geldiğine inanılmıyor muydu? Öyleyse sen küçük insan, gerçekten inanabilmiş sayılır mısın dinine? Ölmeyi iple çekiyorum ben açıkçası. En azından bir tanrı varsa gerçekten, gözlerimle görmüş olacağım. Ve eğer bir tanrı varsa, ona derdimi anlatacağım. Bana yeterince ulaşamadığından bahsedeceğim. İnsanlardan duyduğum bilgiler yeterli değildi bana çünkü. Abartılmış hikayeler, kafasına göre yeni kurallar ortaya atan rahipler, imamlar, hahamlar; beni dinlerden iyice uzaklaştırdılar. Etrafımız dinsiz, münafık, goy doluyken kimin doğru olduğunu nasıl anlayacağız? Anlamayacağız elbet. Yalnız ölenler anlayabilir.
     Ancak yine de; bir şekilde bir cehennem varsa ölümden sonra, görüşmek dileğiyle sizinle orada. Yalnızca hatırlatayım, benim kaybedeceğim bir şey yok sonuçta. Nisan 15 gelecek ve atacağım kendimi ben ölümün kollarına. Stoacı olun biraz be dostlar, nasılsa her şey girer yoluna. Growing IgnoranceYorumlar (1)
. . 2.8.2018 02:27
Yorum yazmak ile yazmamak arasında kaldım ve yazdım. Umarım kendine bir şey yapmazsın. Bunu bizzat ölüme 5 saniye kala olduğum için söylüyorum. Okurken yazını acaba en yakınında olan kişinin ölüp ölmediğini merak ettim açıkçası. Tabi öyle biri olmayadabilir yorum yapamıyorum. Yani söyleyeceğim bikaç şey var . Lafı uzatmadan toparlıyorum. Öncelikle zor olan ölmek değil sevdiğin birisinin ölümüne tanıklık edip onun son anında yanında olmaktır. Diğer soylemek istediğim ise dinlerle alakalı yorum yapamayacağım. Her zaman şuna inanmışımdır diyemeyeceğim çünkü intihar tesebbusunden sonra inanmaya başladım. Kolay olan ölmeyi denemekti. Yaşamayı seçmek her zaman zor olandı. Bu hayattan vazgececek kadar basit bir insan olmadığım için sukrediyorum. Kusura bakma yazını kirlettim. Yorumu kaldır dersen kaldiririm. Umarım hayat sana güzel şeyler getirir


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6187
2 Firari Fırtına 4252
3 Mustafa Ermişcan 3469
4 Hasan Tabak 3333
5 Nermin Gömleksizoğlu 3029
6 Uğur Kesim 2925
7 Sibel Kaya 2755
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2533
9 Enes Evci 2455
10 E.J.D.E.R *tY 2221

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2367 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com