Denemeler

Dolar Eşekten Düşmüşe Dönecek
Okunma: 116
Serdar Adem - Mesaj GönderBugün saat 14:30’da yeni ekonomik politikalar bir açıklansın. Göreceksiniz dolar nasıl 3:50-4:00 aralığına çekilecek. Hiç endişe etmeyin, çok yakında dolar tepe taklak olacak. Ve o dolar var ya o dola, göreceksiniz nasıl eşekten düşmüşe dönecek.
Yazımı açıklamalardan hemen önce yazıyorum. Saat 14:15. Geleceği nasıl gördüğümü görüp önümde şapka çıkaracaksınız.
Zaten muhteşem plan ve projelerimiz var. Dolar bugüne kadar yükseldiyse, kökü dışarıda güçler tarafından manipüle edilmekle birlikte doların körlüğünün de etkisi var bunda. Dolar gerçeği görecek ve yaptığı hatadan dönecektir. Emin olun.
Ayrıca bugüne kadar yaşanan krizler ne hikmetse hep yanlış ekonomik politikalar yüzünden gerçekleşiyordu. Bu sefer ekonomi politikalarımız son derece mükemmel olduğu için dövizdeki dalgalanma ister istemez hep dışarıdan gelmekte.
Yunanistan’daki orman yangınları bile Çipras’ın inanç noktasındaki zafiyetten meydana gelmiş. Düşünün bizde elhamdülillah böyle bir durum da söz konusu bile değil. Apartmanların birinci katları bile neredeyse mescite çevrilmiş. Okulların yarısı en azından imam hatip... Dolayısıyla kökü dışarıdaki döviz spekülatörleri başarılı olamayacak göreceksiniz.
Daha doları durdurma duasına çıkmadık. Seksen beş bin camiden aynı anda bir dua etsek dolar ne halt yiyeceğini şaşırır. Ya, işte böyle… Moral bozmaya gerek yok. Haydi bakalım…
Zaten basın ve medyanın neredeyse tamamı yandaş. Siz de bizahmet art niyetli basın ve medya kanallarına bakmayın. Onlar abartıyorlar. Dolar yedi lira olacak dediler. Oldu mu? Hamdolsun 6.30’da durdu. Şimdi de on lira olacak diyorlar. Sakın inanmayın. 9.99 olur ama asla 10 lira olmaz.
Saat 14:30’da 15 dakika var. Yazıma son verip, yandaş bir kanal açıyorum şimdi. Çayım da demlendi. Biraz da çerez hazırlıyorum yanına. Moralim de süper. Sizin de öyle olsun.
Ooooh, bundan iyisi Şam’da kayısı…Serdar AdemYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6270
2 Firari Fırtına 4334
3 Mustafa Ermişcan 3688
4 Hasan Tabak 3416
5 Nermin Gömleksizoğlu 3097
6 Uğur Kesim 2977
7 Sibel Kaya 2816
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2777
9 Enes Evci 2524
10 E.J.D.E.R *tY 2242

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:735 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com