Şiirler

Kalbi dolusu
Okunma: 135
E A - Mesaj Gönder


Ve günlerden gene hayal ..Yüzünü nasıl okşadığımı ,baş parmaklarımla gözlerinin üzerinden nasıl geçtiğimi .. Gene rüyalarıma nasıl girdiğini ..Ama efendim bu kez çok farklı birşey oldu , gülümsedi bana rüyamda ..Susacağını rüyamda bile tahmin ederken , beklemediğim birşey oldu...Tıpkı baharın ortasında Kar’ın yağması gibi ..Kar ..Ve gene çok kısaydı , göz göze geldiğimiz an gibi kısa , fakat bu kez okadar çok istedim ki o anın devam etmesini .. Öyle birşey ki , her defa verdiği huzur çok kısa ve yetiyordu ama bu kez doyamadım ..Uzun zaman oldu desem yalan olur , çünkü içten gülümsediğini onu o gün gördüğümde hissettim ..Gene son sanmıştım , tekrar yanıldığımı gördüm ..Herşey düzelmiş gibi , hiç birşey olmamış gibi gülümsüyordu ..Kafamı rüyamda bile ,onun hayatında birinin olduğunu bilip ,zor kaldırırken , kaldırınca bana gülümsediğini görünce öyle bir his oluştu ki içimde , sanki uzun zamandır görmem gereken şey buymuş gibi .. Omuzlarımdan kalkan koca bir yük , içimi rahatlatan güzel şiirim ..Ve tekrar diyorum efendim o sadece benim şiirim .. Kim onun nesi olursa olsun o herzaman benim şiirim olacak, çünkü onda, onu şiirim olarak tanımlayacak kadar , onun kalbi dolusu bir huzurun var olduğunu gördüm , hissettim..Dün gece okadar çok istedim ki rüyalarıma girmesini , bir umut ona dokunabilirim diye , bir umut bende onun rüyalarına girerim belki diye ..Bunu az açalım , nezaman ben onu rüyalarımda görsem , onunda beni rüyalarında gördüğünü anlatırdı ,veya bir başkasına anlattığını duyardım..Okadar içten istedim ki , yatağımda bir sağa bir sola dönüp , keşke rüyama girse keşke ona dokunabilsem diye tekrar tekrar söylendim , öyle öyle uyuya kaldım..Bazen düşünüyorum oda beni düşlüyormudur geceleri , bu yüzden mi giriyorum onun rüyalarına acaba ..Aramızda öyle bir bağ var ki , yokluğu ile varlığını hissettiren ..Rüyalarımızda gerçekte yapamadığımız şeyleri yaptığımız veya gerçekte yapmak isteyip bir türlü yapamadığımız mı desem ..Efendim af gör “gerçekte” kelimesini çok yanlış bir yerde kullandım , çünkü bir çok şey rüyalarımızda gerçekleşse bile bu yolumuzu tekrar tekrar hatırlatan büyük bir gerçekti..E AYorumlar (4)
Leo Vince 28.8.2018 03:12
Gerçekten duygu dolu bir yazı. Sadece rüyalarda karşıma çıkan bir insanı unutamama gibi bir problemim var. Saçlarını okşuyorsun ellerini tutuyorsun ama uyandıktan sonra unutamıyorsun.

E A 28.8.2018 17:29
Öncelikle teşekkür ederim . Anlayabiliyorum , keşke karşına çıksa..Anca rüyalarımızda görüyoruz işte veya dokunduğumuzu hayal edip etkisinde kalıyoruz ..

Leo Vince 29.8.2018 04:35
Teşekkür ederim kardeşim çıkmaması ve unutmam en iyisi. :) Yazılarının devamını dilerim.

E A 29.8.2018 13:40
Rica ederim kardeşim ve nasıl diyorsan öyledir ben teşekkür ederim


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6236
2 Firari Fırtına 4300
3 Mustafa Ermişcan 3615
4 Hasan Tabak 3383
5 Nermin Gömleksizoğlu 3073
6 Uğur Kesim 2956
7 Sibel Kaya 2794
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2714
9 Enes Evci 2497
10 E.J.D.E.R *tY 2234

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:511 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com