Hikayeler

GÖKYÜZÜ UYURKEN
Okunma: 344
Başarısız YAZAR - Mesaj Gönder


...
20 yılın, ortalama 25 senesini günde 12 saat ağır iş kollarında çalışan bir işçi olarak, mesai bitimi neon ışıklı caddeleri geçip, şehirlerin otobüs terminallerine yakın duran, üstünde romantik gece kırlangıçları yerine tedirgin yarasaların uçuştuğu, köpeklerin, kedilerin ve açların bir gece yarısı öğün deposu olarak gördükleri herhangi bir sokağın herhangi bir çöp kutusunun içinde hayal ederdim kendimi. Ormanın gizeminde, suların derininde uzaklarda bir yerde yaşayanların bir bildiği vardır elbet, ama dünya denen bu berbat ve boktan gezegenin bütün şehirlerinde insan için olması gereken ne varsa o oluyordu.
 
Kirli bulutların bir anlık tembelliğinden faydalanıp, arada bir kendini gösteren yıldızlara ölü takliti yaparken, sike ve güce tapan kadınların hiçte aptal olmayan yanlarının bazı bedenlerde nasıl bir tahribata neden olacağını düşünmeyi ertelerdim. Bu bir tercihten ziyade onların hayatta kalma içgüdüsüydü. Çalışmayı bir tercihten ziyade bir zorunluluk olarak gören işçiler ve sapkınlar gibi.
 
Genelde yorgundum. En kestirmeden fabrikalar sikiyordu ömrümü. Restore edilmeyi bekleyen metruk bir binanın çatısında havaya zıplayıp geçmişin çatırdayan tozlu raflarına düşmeyi istediğim yorgun zamanlarımda, Adli Tıp uzmanlarının hayal dünyasını zorlayacak, mümkünse bazılarını alkol ve kokain bağımlısı yapacak, kusursuz bir cinayet peşindeydim. Derler ki, On yarasa bir araya geldiğinde 13 volt elektrik üretir. Tek sorun o kominal cesur yarasaların bir araya gelebilmesiydi uzandığım yerde. Sonra kan ter içinde uyanır, hayvan pornosu izler, bir sigara yakar, uyumaya, uzanmaya ve yıldızlar altında ölü taklidi yapmaya devam ederdim. Günler böyle geçiyordu. Her yaz ve kışın tek gerçek hikayesiydi bu...Başarısız YAZARYorumlar (3)
münzevi .. 11.09.2018 21:58
İlham veriyorsun amk!

Başarısız YAZAR 11.09.2018 22:40
Sağolasın sevgili dostum. Okur kitlesi ile yıldızım bir türlü barışmadı gitti. Fazla cinsiyetçi buluyorlar. Gerçi sikimde değil ama insan etkileniyor tabi. Tek tük senin gibileri de var ama. Odak noktası ortaya çıkan şeyin hikayesi olan...

münzevi .. 13.09.2018 22:19
Beyaz yaka edebiyattan anlamaz! Gerçekleri kaldıramaz, gerçeklerle yüzleşemezler. Yazamazlar da asla. Sıkıcıdırlar çünkü. Otoriteleri övmüyorsa gerçek bir yazarında farkına varamazlar.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6380
2 Firari Fırtına 4436
3 Mustafa Ermişcan 3843
4 Hasan Tabak 3549
5 Nermin Gömleksizoğlu 3189
6 Uğur Kesim 3048
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2982
8 Sibel Kaya 2903
9 Enes Evci 2612
10 Turgut Çakır 2300

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1472 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com