Romanlar

Karganın Yolculuğu (Fragman 20)
Okunma: 335
Karga Kara - Mesaj Gönder


Bu dünyada karşılaştığım kayda değer kişilerden biri de Sigurd’du. Sigurd, ejderha Fafnir’i öldürdüğünde Fafnir’in kardeşi ve Sigurd’un eğitmeni olan Regin’e karşı onu uyarıp hayatta kalmasını sağladım, çünkü Sigurd cesur bir kahramandı ve onun Regin denen düzenbaz tarafından haince öldürülmesine gönlüm razı olmamıştı.

Ejderha Fafnir’i öldürdükten sonra ejderhanın kalbini Regin’e vermek üzereydi Sigurd. Ne var ki kalbi şişe geçirip kızartacakken, kalpten sızan bir damla kan diline düşünce benim dilimi anlamaya başladı Sigurd. Regin’in ejderhayla savaşmadan önce nasıl onun da ölmesi için tuzak kurduğunu ve savaşırken nasıl sıvışıp onu yalnız bıraktığını görmüştüm.

“Sigurd,” dedim Fafnir’in kanıyla neredeyse kaplanmış durumdasın ama Sırtında, omuzlarının arasında, ejderin sıcak kanıyla yapışmış olan bir ıhlamur yaprağı olduğunu görmüyorsun. Çünkü canavarın kanının koruyucu güçlerinin ayrımında değilsin. Kanın bedenine değdiği yerlerden, hiçbir silahın seni yaralayamaz Sadece ıhlamur yaprağının, Fafnir’in kanının derine değmesine engel olduğu o noktadan yaralanabilirsin. Regin’e güvenme ve bu tek zayıf noktanı korumaya özen göster.”

“Ve Sigurd, aptal gibi Fafnir’in parıldayan kalbini Regin için kızartıyorsun. Oysa kalbi kendin yemelisin, böylece Regin değil sen, bütün insanların en bilgesi haline gelirsin. O, seni aldatmanın en iyi yolunu bildiğini düşünüyor. Seni dolambaçlı sözlerle kandırmaya çalışacak. Ona güvenmekle aptallık ediyorsun”

“Regin’in kafasını gövdesinden ayırmalı sonra da bütün hazineyi almalısın.”

“Regin seni haklamadan önce! Atasözündeki gibi: Kurdun kulaklarının göründüğü yerde, kurdun dişleri de yakındır. Eğer akıllı ise kendine dikkat etmeli; Fafnir’in inine girip hazineyi toplamalı, sonra da Brunhild’in uyumakta olduğu Hindfell’e gitmelisin. Bilgeliğe giden yol budur.”

“kaybedecek bir şeyin yok. Zaten kardeşlerden birini öldürdün. Bu, diğer kardeşin de seni öldürmesi için yeterli bir neden.”

Bütün bu sözlerimden sonra nihayet “Haklısın ey Odin” dedi Sigurd ve hiçbir şeyden kuşkulanmamış olan Regin'e doğru yaklaştı. Hızla Gram'ı kınından çekti ve Regin'in başını kesti. Hem Regin'in hem Fafnir'in kanlarını içti. Sonra Fafnir'in kalbinin çoğunu yedi, kalanını da sakladı.

Ona Andvari’nin yüzüğünü parmağına takmasını söyledim: “Korkacak neyin var ki? Sonra Valkry Bumhild’in uyuduğu Hindfell’e git. Ateşten bir çemberin içinde, altın rengi parıltılar saçarak Hindfell’in üzerinde duran Işıltılı Salon yükselir. Orada tüm bakirelerin en güzeli, kızıl alevlerin gölgeleri üzerinde dans ederken, altınlarla çevrili olarak yatmakta. Benim savaşta itaatsizlik ettiği için cezalandırdığım ışıltılı bakirem çok uzun uyudu. Yüreğinde merhamet vardı ve ürkütücü Nomların kararına karşı gelerek yanlış savaşçının yaşamasına izin vermişti. Uyku dikeni, sen gidip onu kazanıncaya dek Brunhild’i koruyacak! Andvari’nin yüzüğün parmağına tak Sigurd. Korkacak pek az şeyin var.”

Sigurd pek çok kez olduğu gibi bu öğüdüme de uyacaktı.

Sigurd öldü ve kahramanlık çağı sona erdi.

Ragnarok ile benim Tanrılığım da sona erdi.Karga KaraYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6540
2 Firari Fırtına 4569
3 Mustafa Ermişcan 4052
4 Hasan Tabak 3705
5 Nermin Gömleksizoğlu 3323
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3219
7 Uğur Kesim 3153
8 Sibel Kaya 3033
9 Enes Evci 2728
10 Turgut Çakır 2390

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:7560 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com