Denemeler

İlahi Komedya
Okunma: 197
Huseyin CAN - Mesaj Gönder


   Aslında kafamda başka şey yazmak vardı ama sabah sabah sosyal medyada dönen güzel, özlü, manevi, rahmani sözler ve ayetleri görünce bunun ilahi (!) bir işaret olduğunu anladım. Bu bana gönderilen bir mesajdı göklerden ! " Geleneksel Cuma Mekke Karnavalı'ndan Hayırlı Cumalar Eyy Mümin Kardeşlerim "
   Ne kadar değişik bir milletiz, yani çoğumuz bayağı bir değişik. Yahu arkadaş sabah sabah nedir bu ilahi bombalamasyon, bu imana gelme atraksiyonları. Sanki herkes bir evliya olmuş ya da peygamber, durmadan bir hayır dilemeler, durmadan hadisler vs. Arkadaş alt tarafı bir Cuma günü, sen de modaya uymuşssun her Cuma yazıyorsun paylaşıyorsun birşeyler. Sadece like almak için yapıyorsun hadi itiraf et, yoksa uzaktan yakından alakan yok dinle imanla. Belki de daha ayılamadın dün içtiğin vodka - enerji yüzünden kafan hala güzel senin. Ya da vicdan yapıyorsun " Lan olm bugün Cuma, namaza da gideceğiz öğleyin, dün ne diye içtik sıçtık o kadar. Yanımdaki hacı dayı ya kokuyu alırsa rezil oluruz ? " Sen kendini zaten rezil etmişsin, bir gün önce attığın konum ve fotolarla şimdi bildirim yaptığın cami arasında 180 derece bir yanlama var, bence hala daha rakının etkisi bunlar. Bakın güzel kardeşlerim, bu iş böyle olmaz. Adamlar bir gece önce rakı balık mangal seks dörtlü çevirmişler, yaradanın yarattığı onsekizbin alemin dibine vurmuşlar, boy boy tabakta mefta yatan balıkların ruhuna Fatiha okumuşlar, üstüne rakıyla çiçek sulamışlar orada bir sıkıntı yok ama ertesi gün Cuma'ya gidip günah çıkarıyorlar. Lan kilise mi orası ? Bir sormazlar mı kardeş ne ayaksın sen diye. Gerçi bizim millette öyle sorma alışkanlığı yok, herkes aldığı " like " kadar modern, yaşanılası, inançlı vs. Herkes başkalarına gösterdiği kadar, başkasının görebildiği kadar iyi, mutlu ve mükemmel. Yalandan sanrılar içinde herkes yalancı. Günah kardeş günah, yalan söylemek de en az içmek kadar günah, Tanrı yakacak sizi (ha ha ha!) Kim güldü lan ?
   Şimdi geçelim akşam olacaklara. Geleneksel Cuma Mekke Karnavalı'nı güzelce idrak eden mümin kardeşler, akşamı şeytan çıkarma ayinleri için hazırlıklara başlayacaklar. Mesaj kutusuna veya sayfasına gelen ilahi komedyaları beğenip " bilmukabele kardeşim senin de "  mesajları yazıldıktan sonra hemen huri arkadaşlara ve müslüman kardeşlerine akşamki program için konum,vaaz,zikir bilgileri atılır. Hatta kimisinin Whatsapp grubu vardır böyle hayırlı işler için. Saatler yatsı namazını devirince ayin için buluşacakları yere hareket ederler. İlk gelen hemen diğer din kardeşlerine elindeki kutsal arpa suyunu gösteren bir foto atar. Sonra bu aziz arkadaşlar toplanınca masanın üstüne yanında iki adet mumla kutsanmış çeşit çeşit kutsal sular gelir ve bunlar kendilerini bu sularla arındırırlar. Bu arada bu güzel ayini de diğer din kardeşlerine göstermek için yarışırlar. Boy boy fotoğraflarla yaptıkları adeta kutsal bir görevdir. Kafaları arşa çıkar ve orada herşey daha bir berrak görünür. Şeytan çıkmıştır artık, kutsanmışlardır ve diğer cuma gününe kadar bu kutsallığı bozmamak için aynı şekilde devam ederler. Hayırlı Cumalar !!!Huseyin CANYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6465
2 Firari Fırtına 4508
3 Mustafa Ermişcan 3979
4 Hasan Tabak 3637
5 Nermin Gömleksizoğlu 3263
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3135
7 Uğur Kesim 3107
8 Sibel Kaya 2974
9 Enes Evci 2675
10 Turgut Çakır 2349

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:5022 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com