Denemeler

Avatar - Son Telefon Bükücü
Okunma: 90
Huseyin CAN - Mesaj Gönder


      Ben bir süper kahramanım. Gerçekten süper bir gücüm var. Telefon kullanmıyorum ve telefon dünyasının zırvalıklarını da. Elimde sürekli birşey yapışık gezmiyorum, durmadan abidik gubidik pozlar vermiyorum. Arkadaşlarımla oturduğumda genelde onlarla konuşmaya çalışıyorum her ne kadar onlar artık başka bir dünya dili kullansalar da. İstanbul'u gezerken veya Uzun Göl'de yürürken etrafın güzelliğini doya doya seyrediyorum. Takipçim de yok sapığım da, " Like " nedir bilmem, " Story " den hiç anlamam. Kaçın kaçın ben bir mağara adamıyım aslında. Ben Avatar - Son Telefon Bükücüyüm.
      Aslında bu meret ilk çıktığında güzeldi, kolaylık gibi olmuştu bir nevi. Fakat yıllar içinde bu cep telefonu amacından öyle bir çıktı ve evrildi ki, şimdiki cep telefonları resmen birer ayrı dünya. Herkesin kendine ait dünyası olmuş, aslında bu araç kendileri olmuş. Cep telefonu olmuşuz, facebook sayfası olmuşuz, instagram'da story olmuşuz, messenger'da emoji olmuşuz. Bu arada Türkçe'yi de katletmişiz sayesinde. Birbirimizle konuşmayı unutmuşuz, aynı yerde eğlenmeye gidenlerin tek eğlencesi foto atıp like'lanmak olmuş, aslında " like " bizim eğlencemiz olmuş eğlenmeye gitmekse bahanesi. " Like" ve takipçilerimiz amacımız olmuş, onlar için yiyip içer olmuşuz, onlar için gezer olmuşuz, onlar için sever onlar için mutlu olmuşuz. Gerçekteyse başkalarına karşı içimizdeki o ezik kekoyu, kezbanı sanki bir kral kraliçe gibi mükemmel hayat yaşıyormuş gibi gösterip, o karşımızdakileri ezmeye çalışır olmuşuz.  Yalancı olmuşuz, yalayıcı olmuşuz. Aslında bir nevi sosyal hizmet yapıyoruz galiba, başkaları için yaşıyoruz sanki biraz da. Gerçek benliğimizi unuttuk bu ortamda, şahsiyet ayaklar altında. Halbuki hayat daha güzeldi önceleri. Anne baba abla kardeş ne güzel otururduk sofrada, konuşurduk birbirimizle. Şimdilerde böyle aile bulabilirsen ne ala. Arkdaşlar toplanır gider rakı balık yapardık saatlerce konuşurduk muhabbet ederdik. Şimdi arkadaşlar birbirini " like etmezse " arkadaştan sayılmıyor. Ulan Nokia, sen bozuldun insanlık da bozuldu. Hakikaten insanları birbirine bağlıyordun ama "likesız, storysiz".
     Ben Avatar - Son telefon bükücüyüm. Telefonum yok, kullanmıyorum. Instagram yok, twitter yok, facebook var da yok, whatsapp desen o da ne derim. Yani anlayacağınız sosyal medyatik dünyada  var olmayan biriyim, ama aslında varlığını iliklerine kadar yaşayan bir adamım. En azından düşünebiliyorum, gözlemleyebiliyorum, konuşabiliyorum. Fazladan elime yapışmış bir organım da yok. Ben Avatar - Son telefon bükücüyüm.Huseyin CANYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6291
2 Firari Fırtına 4355
3 Mustafa Ermişcan 3722
4 Hasan Tabak 3440
5 Nermin Gömleksizoğlu 3114
6 Uğur Kesim 2989
7 Sibel Kaya 2832
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2814
9 Enes Evci 2540
10 Turgut Çakır 2247

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:378 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com