Denemeler

Dertli Köpek
Okunma: 232
Huseyin CAN - Mesaj Gönder


  Yörüngenin dışında olmak ne kadar güzel öyle. Bir nevi uyumsuzluk. Toplumun bize dayattığı kurallara uymuyor olabilmek,çarkların arasından sıyrılabilmek acı cektirse de güzel. Aç kalabilmek, maddi ve fiziksel olarak açlık kolay ki yine de açlık da güzel, manevi açlıktan bahsediyorum, insanın beynini kemirmesi ne kadar tatlı öyle. Gözünü açabilmek, ben düşünebiliyorum demek, başkalarına göre işe yaramaz işsiz güçsüz yapabilmek, tüm o kötü bakış ve niyetlere karşı durabilmek ne kadar haz verici öyle. Birisi veya birileri beğensin diye birşeyi yapmamak, sırf kendini ifade edebilmek için kendin için üretmek, kendini ve derdini anlatabilme derdine düşmek korkusuzca, ne cesaret vericidir öyle. Dertli köpek seni !!
   Herkes koyun sürüsü gibi sabah erken kalkmak için yatarken sen geceleri geç saatlere kadar düşünüyorsan birşeyler üretmek için, ne azimlisin öyle. Gündüzleri millet vücudunu çalıştırırken sen beynini çalıştırıyorsan ne ala sana. Düşünmek zor iş, derdini anlatmak ve anlattırmak daha da zor. Anlaşılmaksa zamanında imkansıza yakın. İmkansızı istiyorsan ne mutlu sana. İmkansız için çalışıyorsan asla bırakma, belki biraz zaman alır ama sonunda imkansızlıklar en büyük imkanlara dönüşecektir elbet.
   Şu anda belki kötü bir yerdesin, yaşam dediğin ışık sana en derin kuyunun en üstünden görünüyor inceden. Ve sen tutunarak çıkabileceğin bir yer arıyorsun ama her yer karanlık ve düz. Bulamıyorsan üzülme, biri gelip sana bir ip atabilir veya hiç kimse gelmeyebilir. Önemli olan her olasılığın farkına varmak, düşünmek ve en kötüsünü kabullenmek. En kötüsü geldiğinde başına hazırlıklı ol. Daha iyisi gelirse şamdan kayısı olsun.
   Kimi sadece programlanır her sabah kalkıp işe gider, akşam gelir ailesini görür tatmin olur. Kiminin programlanışı sadece güç üstünedir, gider gücünü alır (para) tatmin olur yeter ona. Yani beşeri şeyler bunlar. Kimisiyse bir türlü tatmin olmaz hiçbir şeyden, durmadan arar amacını, sorgular ve düşünür derdini.  Sonra küp dolar ve dışarı taşmaya başlar, sızdırır. Sızdırdıkça etrafını da sular, suladıkça etrafı da yeşillenir. Biz hangisiyiz acaba ? Programlanmış robotlar mı yoksa sızdıran küpler mi ?Huseyin CANYorumlar (2)
Müjgan Kılıç 19.09.2018 01:05
Hangisi olmayı seçerse,o olur ...

Huseyin CAN 19.09.2018 09:38
Seçtirmiyorlar azizim artık. Fabrikadan aynı şekil çıkıyoruz.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6465
2 Firari Fırtına 4508
3 Mustafa Ermişcan 3979
4 Hasan Tabak 3637
5 Nermin Gömleksizoğlu 3263
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3135
7 Uğur Kesim 3107
8 Sibel Kaya 2974
9 Enes Evci 2675
10 Turgut Çakır 2349

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4715 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com