Denemeler

TARİKAT DÜŞMANLIĞI.HZ.EBU BEKİR
Okunma: 100
MUSTAFA ESER - Mesaj Gönder


   Peygamber Efendimizin(sav) tebliğine ilk cevap veren büyük sahabe.Peygamber Efendimizin hicret arkadaşı,Sevr mağarasında yoldaşı,iman ettiği peygamber efendimiz için malını feda ettiği gibi canını feda etmeye hazır büyük insan.Peygamber Efendimiz hastalığının ağırlaştığı son hafta" Mescide bakan tüm kapıların kapatılmasını,sadece Ebu Bekir(ra)in kapısının açık kalmasını emretti.Mescidde peygamberimizin emriyle imamlık yaptı.
   Peygamber Efendimizin(sav)her emrine kayıtsız şartsız itaat ettiği,imam ettiği için lakabı SIDDİK tir.Peygamber Efendimiz(sav) "Alemlerin imanı Ebu Bekir'in imanıyla tartılsa Ebu Bekir'in imanı ağır gelir" ve Ebu Bekir sizlerden daha fazla ibadet ettiği için değil kalbindeki imanın sabitliği sebebiyle yüksek mükümdür" diye buyurmuştur.
   Nakşibendi geleneğinde Hz.Ebu Bekir tarikatın ilk şeyhi olup her şeyi Peşgamber Efedimiz (sav) den Sevr mağarasında öğrenmiş ve uyguyamıştır.Nakşi büyüklerinden İmamı Rabbani" Sıddıkiyet makamı insanlarla peygamberler arasında bir makam olup sahibi Hz.Ebu Bekir(ra) dır demektedir.
   Kur-anı gizli okuyan sessiz tabiatlı ve tambir peygamber aşığı olan Hz.Ebu Bekir nakşi karakterinin simgeleşmiş ismidir aynı zamanda.
 
devam edeceğiz inşallah.MUSTAFA ESERYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6272
2 Firari Fırtına 4336
3 Mustafa Ermişcan 3690
4 Hasan Tabak 3419
5 Nermin Gömleksizoğlu 3099
6 Uğur Kesim 2978
7 Sibel Kaya 2818
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2778
9 Enes Evci 2525
10 E.J.D.E.R *tY 2242

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:615 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com