Denemeler

TARİKAT DÜŞMANLIĞI.NEREYE?
Okunma: 140
MUSTAFA ESER - Mesaj Gönder


   İlk yazımızda belirttiğimiz gibi son zamanlarda Ehli Sünnet tarikatlara karşı büyük bir karalama ve itibarsızlaştırma kampanyası Ulema kisvesi altındaki bazı kişiler tarafından son hız devam ediyor.İlk bakışta iyi niyetli gibi görünse de bu kampanya tamamen İslam dinini hedef alan bir kampanya.Neden diye sorulacak olursa deriz ki:
1- Bu kampanya da öne çıkan şahsiyetlerin birinci argümanı "Bize Kuran Yeter" cümlesidir?Bu iddia muhalif olunamayacak bir iddiadır.İddia sahipleri bu sayede Hadis ve Sünnet'i açıkça hedef alarak Peygambersiz bir din anlayışını hakim kılmaya çalışmaktadırlar.İddia sahiplerinin akademisyen olmaları bu iddianın ve hedefinin hiç te iyi niyetli olmadığının da göstergesidir aynı zamanda.
2-İddia sahiplerine sormak gerekir o zaman:Kuran-ı Kerim'de dinimizin direği Namaz kılmakla emrolunduk.Kuran-ı Kerim'de namaz tarif edilmediğine göre namaz ibadetimizi,abdest ibadetimizi,Kurban ibadetimizi nasıl yapacağız?
3-Peygamber Efendimiz(asv) "Şunu iyi biliniz ki bana Kur'an-ı Kerim ile birlikte onun bir benzeri de verilmiştir. Dikkatli olun koltuğuna kurulan tok bir adamın size: 'Sadece şu Kur'an lazımdır, onda bulduğunuz helali helal, haramı da haram kabul ediniz yeter.' diyeceği günler yakındır..." Ebu Davud, Sünnet, 6, İmare 33; Tirmizi, İlim 10) buyurmuştur.
    Allah-ü Teala ve Tekaddes hazretleri Haşr Suresinde (Resûl size ne verirse artık onu alın, sizi neden sakındırırsa artık ondan sakının ve Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, cezası (ikâbı) pek şiddetli olandır.)Necm Suresinde:(1-3) (Battığı zaman yıldıza andolsun ki, arkadaşınız (Muhammed) sapmadı ve bâtıla inanmadı; o, arzusuna göre de konuşmaz.) ve  Ali İmran Suresinde"De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” şeklinde buyurarak Peygamber Efendimizin(sav) hüküm koyabileceğini bildirdiği halde Güncelleme meraklısı ulema kisveli kişilerin sözlerini nasıl iyi niyetle yorumlayacağız?
   İslam dinini güya güncellemeye çalışan kerameti kendinden menkul kişilerin son durakları anlışıldığı kadarıyla Deizm dir.(Allahın varlığını kabul eden ama Peygamberleri ve dinleri kabul etmeyen felsefi bir akım)(Y.N.Öztürk Deistmiydi?)
   Konu Tarikatlara nasıl geldi:Ehli Sünnet tarikatların Sünnete verdikleri önemi herkes bilir. 
   Bu bakımdan dinde reform iddiasındaki gafillerin önlerindeki en büyük hedef Ehli Sünnet tarikatlardır.Aslında hedef bellidir.Ehli Sünnet inancını tartışmaya açmanın hedefi Peygambersiz,Kuransız bir dindir.Daha açık ifadeyle Deizm dir.Bunlarda Deizmin yeni peygamberleri oluyorlar.MUSTAFA ESERYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6380
2 Firari Fırtına 4436
3 Mustafa Ermişcan 3844
4 Hasan Tabak 3550
5 Nermin Gömleksizoğlu 3191
6 Uğur Kesim 3048
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2984
8 Sibel Kaya 2903
9 Enes Evci 2613
10 Turgut Çakır 2300

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:590 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com