Hikayeler

HAFTA SONU CİNAYETLERİ
Okunma: 400
Başarısız YAZAR - Mesaj Gönder


...
İç karartan gri bir günde, binlerce yıllık tarım arazilerinin gücünü yitiren eğimli çiçeklerin ve ağaçların köklerine daha fazla tutunamayıp oralardan kopup gelen hüzünlü toprağın suya verdiği ruhani teslimiyetin üstüne ağıt yakar gibi çiseleyen gökyüzünün altında, bir yandan ıslanmaya devam ederken, görme yetisini kaybetmiş balıkların yolunu şaşırıp, iştahla bir hata yapmasını bekleyen insanlardan sıkılıp, gergin bir günde güçlü bir yıldırımın merhametsiz kükremesinin hiçte blöf çekmek olmadığını gövdesinden deneyimleyen yaralı, iri ve şişman bir ağacın derinleşen yarasının içinde kimi öldüreceğime karar veremeyip, ölmüş ağaç kollarından küçük bir ateş yakıp ısınmaya çalışıyordum.
 
Ölmek deyince, insanlar hastalıktan ölebilirdi. Fakat insanlar iş kazasından ölüyordu daha çok. Küçük Marmara’yı ilave edersek dört yanı denizlerle çevrili, gölleri, akarsuları, dereleri ile övünen bir memlekette yüzme bilmediği için insanlar ölüyordu. Trafikte, depremde, alüvyon yüklü hızlı su akıntılarında, göt kenesinden, yan baktığından, düz gittiğinden, kar düşmesinden, çatıdan kiremit düşmesinden olanları saymıyorum bile. İnsanlar iş kazasından ölüyordu daha çok. Ellerimin titrediğini, ateşin, yeteri kadar öfkemi ısıtmadığını hissedip bütün bir ormanı yakmaya karar verdim.
 
İnsanların yüzüne baktığımda kederi görürdüm hep. Sanırım kendi yüzüme bakmamayı böyle öğrendim. Bir plan vardı insanların yüzünde. Adına kader diyebilirsiniz bunun. Ani hareket etmekten vaz geçmiş, kapıyı kırarak içeri girenlerden olmayan yüzler. Bütün olasılıkları hesaplayıp ayağa kalkmayan. Gökyüzü hala efkarlıydı kendine ağlayan diyen. Duygulu ve kişilikli şair yüzler. Bahane üreteceğin insanlar değillerdi sanki.
 
Sıkıldığım balıkçılara biraz daha sıkılıp, kişilik bozukluğu olan kahkahalarını duyamayacağım sığ bir kenar arıyordum kendime. Özellikle bir tanesi. Elinin ayarı yoktu orospu çocuğunun. Boşa sallamıyordu oltasını. Çektikçe çekiyordu. Orman kurtarmıştı kendisini. Islak taşı ensesine yapıştırdığım gibi ölmekte olan ateşimin başına geri döndüm…Başarısız YAZARYorumlar (1)
Özgür Yazar 24.11.2018 14:52
Betimleme yeteneğiniz gerçekten çok iyi, ilk paragrafı birkaç kez okudum :) Tema olarak bir şey söyleyemiyorum zaten. Bu işte yeteneğiniz umarım daha iyi yerlere gelirsiniz.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6538
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4051
4 Hasan Tabak 3705
5 Nermin Gömleksizoğlu 3322
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3218
7 Uğur Kesim 3152
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2728
10 Turgut Çakır 2388

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:9677 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com