Hikayeler

DUVARDAKİ KUŞ
Okunma: 285
Başarısız YAZAR - Mesaj Gönder


...
Yunanistan üstünden 'Geri Bas' ismi ile bilinen tropikal bir fırtına bekleniyordu. Dört mevsimin soğuk iklimini kaybettiğimiz konusunda hararetli bir tartışma vardı televizyonda. Dengesizliğin öngörülemez sonuçlarına karşı bazı önlemler almanın yaşamsal sonuçları olabilirdi. Basitlikten bütüne. Ağaç altlarından, elektrik direklerinden, duvarların korunaklı kısımlarından, pozisyonunu ortaya çıkacak fırtınanın öfkesine göre belirleyecek olan masa, sandalye, reklam tabelaları, politikacı posterleri, benzin istasyonları gibi yerlerden uzak dur. Kapıyı pencereyi kapat. Nasıl yaparsan yap. Çatının küçük deliğini tıka. İlk yardım çantasını öğlen saatlerinde elinin altında bulundur. Mümkünse dışarı çıkma. Kendini korumaya al falan.
 
Dünya, sikik ekran yüzlerinin korkuları sayesinde sessizliğe gömülmek üzereyken, ince bir uğultunun harekete geçirdiği çatıdaki kiremitin yerdeki çatırdayan sesi ile birlikte dışarı çıktım.
 
Heykel meydanına kurulmuş Kızılay kan merkezi çadırının içinde bir Suriyeli, kaybolduğu gazetelerin arasında uyanmak üzereydi. Uzun zaman sonra bir ambulans sirenini açmadan boş yoldan geçiyordu. Acele etmiyordu. Paketten nemli bir sigara daha çıkarıp yaktım.
 
Çorlu Kitap Kafe’de, emekliler sendikasının deli İsmail’inin hediye ettiği Pierre Bourdlev’in ’ Devlet Üzerine ‘ notlarını okuyordum. Bir avuç sorunlu azınlığın devlet, adalet ve tanrı algısına sıkılıp bir sigara daha yaktım. İsmini Sınav Lisesi olarak değiştiren eski dershaneye yaslanan yedi katlı binanın çatısında iki kişi, uzun bir halatın ucuna bağladıkları geometrik iskeleti baca deliğinden salladıklarında yağmur hızlanmıştı. Duvarda öten kuş saatinin pilini yenileyen garson kızdan bir çay istedim. Kuş ötüyordu artık. Rüzgâr bilinmeyen bir yerde bir kiremit daha söktü aşağıya. Çatıya baktım. Mavi kanatlı bir kuşun bir pilin ucunda tutsak düşmüş hüzünlü ince sesi. Çatıda iki kişi bir şeyler anlatmaya çalışıyordu…Başarısız YAZARYorumlar (1)
Özgür Yazar 24.11.2018 14:44
Az ve öz dedikleri bu olsa gerek , kaleminize sağlık :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6464
2 Firari Fırtına 4507
3 Mustafa Ermişcan 3976
4 Hasan Tabak 3634
5 Nermin Gömleksizoğlu 3262
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3133
7 Uğur Kesim 3106
8 Sibel Kaya 2973
9 Enes Evci 2673
10 Turgut Çakır 2348

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2898 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com