Hikayeler

37 SANİYE
Okunma: 111
Derin Sepya - Mesaj Gönder


Kimine göre cennet olan tatil koyunda tanrının üvey kulu gibiydi elinde meyve sepeti, yüzünde güneş yanığı ile dolaşan esmer bir işçi. Sahil yolunda et pazarına düşmüş bazılarının derdi başkaydı. Kimisi ekmek derdindeyken kimileri kısmet diyordu. ‘’ vardır ilahi gücün bir bildiği ‘’
 
Yattığım ve sırtımı karınca yuvasına dalmışım gibi kaşındıran kumsalda izliyordum etrafı. Dedim ya, herkesin derdi başkaydı, açık büfeden açık ara farkla galip gelmeye çalışır gibi beslenen ve akabinde besili bir angusu andıran kadınlar ve erkekler. Boşta olan kadınları gözleriyle duvardan duvara dayayan adamlar ve kendilerini podyumda ünlü bir götün defilesinde bikinili sergileyen manken edasında dolaşan kadınlar.
 
Gördükleri neydi? Fantezi dünyalarını süsleyen, midemin kalkmasına neden olan şey?
 
Elinde karpuz tabağı bu akşam kimi götürebilirim derdinde ki adam yalnız olduğumu görüp, yengeçlemesine yanıma doğru geldiğinde eğlence başlamış gibiydi. Ağzını tavuk büzüğü konumuna getirdikten sonra, yayık ayranı gibi yayılıp ‘’ merhaba ‘’ dedi. Anlaşılan açık büfenin yanında, uzun soluklu bir yavşama maratonuda vardı. Havalı görünmek ve konuşmak için girdiği kılıklar benim için komediydi. Ne bok olduğunu bildiğimi biliyordu, ama şans bu deyip denemek gerek.
 
Telefonunu alıp olanca kibarlığımla siktir etmiştim oysa. Akşam barlar sokağında iblis gibi bir anda karşımda biten adam. ‘’ Derin hanım bu ne güzel sürpriz ‘’ derken ağzının yanından salyaları akmıştı. Salyasına gülümseyip ‘’ Birlikte takılalım ama arkadaşlarım da gelecek ‘’ dedim. Müsaade istedim bir süre. Barın eğlenmek için gidilen, fakat arkalarında ki yalnızlığını kafasında getirdiği için içlerini kustukları tuvaletinde çağırdığım beş erkek arkadaşım ve beş kusma nedeni kadınlarıyla beraber 12 kişi olmuştuk. Bir yanda sik kafalarını kollarıyla aynı orantıda sallamaya çalışanlar, diğer yanda yurtdışından gelip krizi fırsata çeviren zengin havası ile gökyüzünden insanlara bakan Avrupa’nın aristokrat işçi sınıfı. Tüylerinin yolunmaya müsait olduğuna inandığım adam ile kırmızı deri koltuklara oturup önlerimize aşure kazanını andıran içki çanaklarını aldık. Epey havaya girmiş, elini saçıma oradan omzuma uzatıyor kendi çapında ölçülülük yapıyordu yapmaya başlamıştı bile. Elini belime attığında Derin Hanım " Derinliğim " olmuştu. Voyvodayla kapıştıracağım kazık hazır hale gelmişti.
 
Normal zamanlarda ufak bar masasında içtiğiniz suyun parası keştir. Kırmızı koltuk adisyonu çalışıyordu. Aşure kazanları dolup boşalıyor, sonra tekrar doluyordu. Beş erkek aynı anda kalkıp ‘’ ağa kızlar sana emanet, bir nefes alalım kapının önünde ‘’ dediklerinde, ağa hurilerle dolu cennetin arka bahçesinde yeni evler inşa etmeye başlamıştı. Üç şarkı sözü bitirdik bu arada. Üç hüzünlü drama. Sahne benimdi artık.
 
Nasıl kusulur nasıl sarhoş olunur örnekleriyle gösterirken, ağa eli belimde iyi misin canım? Faslına geçmişti. Alt katta ki tuvalete gitmem gerektiğini söyledim ona. Elbette. Benimle birlikte gelmeliydi ve geldi. Geri döndüğümüzde kızlar masada yoktu. Baş başa kalmıştık, olanca güzelliğiyle ayıktı kafam. Belime sarılıp sarhoş olan beni masaya götürmeye çalışırken, bir anda kendime çektim. Üzerime doğru yaptığı hamleye bastığım veryansın herkesin irkilmesine neden olmuştu. Hayat teatral bir gösteriydi. Yanımızda tek solukta biten garsonlara yaşlı gözlerle ‘’ bu adam beni taciz ediyor arkadaşlarım da yok lütfen yardım edin ‘’ deyip, bütün masumiyetimi sergiledim elbet. Öyle zamanlar gelir ki, bir karpuz tabağı en az on bin lira ederdi. Elinde ciro bardağı ile dolaşanların ülkesinde. Usulca kusma isteğimin geldiğini, kapı girişinde kustuğumu ve birilerinin bana ‘’ iyi misin? ‘’ dediğini, 37 saniyede bir, dünyanın dönme hızının yavaşladığını ve o yavaşlıkta dizlerimin üstünden kalkmak istediğimi arkamda bırakıp, artık sıradanlaşan eski aşk hikâyelerinin anlatıldığı otel odama geri döndüm…Derin SepyaYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6272
2 Firari Fırtına 4336
3 Mustafa Ermişcan 3691
4 Hasan Tabak 3419
5 Nermin Gömleksizoğlu 3099
6 Uğur Kesim 2978
7 Sibel Kaya 2819
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2779
9 Enes Evci 2525
10 E.J.D.E.R *tY 2243

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:976 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com