Denemeler

PAVLOV'UN GUÇU GUÇUSU
Okunma: 145
ibrahim varlı - Mesaj Gönder


   Yaşadığımız dünyada bize anlatılan eğitim modelleri Hümanistik sihirli sözcüklerle bezenmiştir. İnsan değerlidir algısı ön planda tutulur. Ancak realitede insanın ne kadar değersiz olduğunu anlıyoruz. Çünkü gerçekte davranışçı kuramlar geçerlidir. Davranışçı kuram insan ve hayvanı ayırmaz. Hayvanlar üzerinde yaptığı deney ve çalışmaları insan üzerinde de yapar. Ne ilginçtir ki bunda başarılı olur. Tüm koşullanmaları gerçekleştirir hem de sıfır hatayla.Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla iş daha da basitleşmiştir. Dünyayı büyük bir laboratuvar olarak kullanır ve istediklerini alırlar. Kim bu istediklerini alanlar? Dünyayı yöneten birkaç aile mi acaba? Asıl amaçları ne bilmiyorum ancak amaçlarına ulaşmalarına az kaldı sanırım.
 
   İnsanlardan beklentileri nedir bilemiyorum. Şu basit gözlemi yapıyorum. Teknoloji ve sosyal medyayı kullanarak herkesi her leye inandırıyorlar. Planları bunun üzerine kurulu. Son hamlede gerçek amaçlarını insanlara söyleyecekler ve herkes bu davranışçı zenginlerin sçzünü tutacak. Tıpkı şu an olduğu gibi. ibrahim varlıYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6380
2 Firari Fırtına 4436
3 Mustafa Ermişcan 3843
4 Hasan Tabak 3550
5 Nermin Gömleksizoğlu 3191
6 Uğur Kesim 3048
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2983
8 Sibel Kaya 2903
9 Enes Evci 2613
10 Turgut Çakır 2300

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:317 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com