Denemeler

AÇIK SÖZLÜ OLMAK
Okunma: 79
Nagihan BAŞ - Mesaj Gönder


Bazen sorarsın kendine ne yapıyorum ben diye? insanlara ne yapıyorum da bu kadar üzülüyorum diye. iyi olmak yani iyi bir insan olmak. kolay değil hayat seni ikiye böler iyi ve kötü olarak. hani uzun kısa siyah beyaz diye değil sadece iyi ve kötü olarak şekillenirsin. ya iyisindir ya da kötü bunun ortası olamaz.
Hayat türlü türlü insanla doludur. bazıları vardır açık sözlü olduğunu sanırlar hani böyle insanların yüzüne her şeyi pata küte söyleyip ben açık sözlü iyi bir insanım diye ortada dolananlardan insan kılığına girenlerden bahsediyorum sen bir insanın kalbini kırıyorsan iyi olamazsın sen bunu yaparak doğrucu ve açık sözlü olduğunu düşünüyorsan yalnızca aptalsındır.
Aslında seni sevmeyen insanları kendinden uzaklaştırman gerekirmiş peki ya uzaklaştıramayacağın kadar yakınında ise ve elinden hiç bir şey gelmiyorsa? işte budur çaresizliğin en güzel anlamı en güzel ifadesi.. tamda o anda boş vermeyi öğrenmelisin artık bir şeyleri affetmeyi bir şeyleri umursamamayı bilmelisin. ey sen sevildiğini düşünmeyen insan kendini kendin sev yeter tıpkı kendini bilmen gibi.. sevilmek istiyorsan önce sev derler ama sevmeye kendinden başla, başla ki bunun ne kadar anlamlı olduğunu gör ama kendini sevdiğin kadar sevme kimseyi çünkü insanı tam da orasından vururlar. 
İnsanlara çok iyi davran kırma üzme yalan söyleme ve göreceksin ki sen ne kadar iyi isen seni o kadar çok kıracaklar o kadar çok üzecekler ama sen pes etme hep iyi ol çünkü ilahi adalet elbet bulur yerini.. bu dünyada insanlar yaşattıklarını yaşamadan ölmezmiş sen rahat ol.
 
 Nagihan BAŞYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6261
2 Firari Fırtına 4325
3 Mustafa Ermişcan 3673
4 Hasan Tabak 3407
5 Nermin Gömleksizoğlu 3091
6 Uğur Kesim 2972
7 Sibel Kaya 2810
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2758
9 Enes Evci 2517
10 E.J.D.E.R *tY 2240

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1579 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com