Hikayeler

Ezik
Okunma: 93
Talha Altınok - Mesaj Gönder


Lise son sınıftayım ve diğer okul yıllarından daha iyi artık kimse bana laf atmıyor benle dalga geçemiyor çünkü ben artık değişmiştim hemde çok.Nedense okul hayatım boyunca hiç samimi arkadaşım ,kankim olmadı şuan ben bile kendime acıdım.Her yerde dışlarlar laf atıp dalga geçerler ama bunlar en iyileri üst sınıflardan haraç kesip dövenler olmasa daha iyi olurdu.
Orta okul bittikten sonra kendime söz verdim ve artık eskisi gibi ezik olmayacağım.Maalesef derslerim kötü olduğu için şehrin en ünlü meslek lisesi(Sanat) olan okula gitmek zorunda kaldım ünlü derken kötü anlamda adı çıkmış bir okul ve bu beni dahada korkutuyordu.Bu sebepten dolayı liseye geçmeden önceki yazın bir spor salonuna gidip dövüş eğitimi aldım kendimi korumak için.
Okulun ilk günü oldu ve okulun yakınına yaklaştım etrafım sigara içen öğrencilerle dolu.Sınıfım belli oldu sınıfta çokta kötü öğrenci yoktu ama 9. sınıf olduğu için 10.sınıfa geçince herkesin karakteri ortaya çıktı.İlk kavgamı ettim kavgada o suçlu idi ve çocuğu fena benzettim kendimden bunu beklememiştim sınıftakilerde beklememişti.Sınıfın artık eziği ben değildim kimse dalga geçmiyor haraç kesemiyordu ama yine sınıflarda ezikler vardı ve ben o kişileri gördükçe eski okulumu hatırlıyorum.Ve onlara bulaşanları gördüğümde onlar kavga etmeye başladım ve ünlü olmuştum okulun reisi olmuştum.
Okulda son senem ve okulda herkes beni tanır çevrem çok fazla olmuştu.Kaç tane müdür gelip geçti ama şu sanat okuluna düzen getirememişti.Artık güçlü idim ama ezikleri güçsüzleri dövüp haraç kesmiyordum tam tersini yapmaya başladım.Okula düzen gelmeye başladı çevrem dahada arttı herkes sözümü dinlemeye başladı.Ve okul düzene girmişti.
 
Çok kötü yazmış olabilirim daha yeni yazmaya başladım eleştirilerinizi bekliyorum:D Talha AltınokYorumlar (7)
Ateş Bey 14.10.2018 00:23
Çok kötü bir yazı! Konu kopuk, zamanlar kopuk! Bu kadar uzun bir zamanı bu kadar kısa bir alana sıkıştırarak .iç etmek! Rezalet! Bence başından geçmiş, kötüleri yenip iyileri kurtardığın bir süperkahramanlık hikayeni anlatmayı denemen daha iyi olabilir düşüncesindeyim. kıps ;)

Black Rock 14.10.2018 00:34
Ne yapsaydı. 1 senesini 6 ayda mi anlatsaydı?.Gayet de güzel olmuş.Ayrica yazının başında,sonunda bir ezik beklerken tam tersi bir profil cıkmış ve çok da güzel olmuş.Ellerine saglik arkadaşım.Kimler senelerin tecrubesiyle yazisini sonuna kadar okutamiyor bile.boyle devam;)

Ateş Bey 14.10.2018 01:03
Bizi de hep pohpohladılar işte. Sen çok iyisin, çok süpersin böyle devam, sen başarırsın gibi gibi! Bi baktık ki aynı hataları sürekli tekrarlar olmuşuz, bir adım öte ilerleyememişiz. oki özgür yazarın yazı sonunda belirttiği isteği ve yorum altı yorumuda dikkate alarak tekrar analiz ediyorum.
Çok kötü bir yazı!
Konu kopuk, hikaye kopuk, zamanlar kopuk!Anlam bütünlüğünü bozan cümleler! Anlatım bozuklukları! Zaman mekan karmaşaları! Dil bilgisi hataları! Yazım yanlışları! Noktalama işareti hataları!
Öncelikle kitap okumaya başlamalısın. Bu arada da anlatım bozukluğu ve dil bilgisine biraz kafa yorup neymiş bunlar bakim diyerek göz gezdirebilirsin çok yararına olacaktır. Bundan sonra başından geçen bir anıyı sadece o zaman ve mekana ait olarak anlatmayı deneyerek başlayabilirsin. Çok daha iyi bir iş çıkaracağını düşünüyorum. Saygılar.

Black Rock 14.10.2018 01:13
Ilk yorumunuzun üslubuna bakın bakalim.Kirarak mi düzelteceksiniz? Daha yeni başlamış bir arkadaş.Nobel Edebiyat ödülüne göz dikmemis sonuçta.

Ateş Bey 14.10.2018 01:19
Niyetimiz kimseyi kırmak değildir.
Şurdakini buraya koymak değildir.
Arada bir dilimiz sürçer ise affola.
Susmasını biliriz de kemiği yok bunun.

Grup Gündoğarken


Talha Altınok 14.10.2018 11:56
Ben daha yeni yazmaya başladım bu yazıyı 2 ay düşünüp yazmadım 1 saat kafamda rastgele düşünüp yazdım.Zaten kötü yazdığımı biliyorum.Ben nerede hatam olduğunu nerede yanlış yaptığımı nereleri düzeltmem gerektiğini öğrenmek için yazdım eleştirileriniz için çok teşekkürler.

Black Rock 14.10.2018 13:17


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6222
2 Firari Fırtına 4283
3 Mustafa Ermişcan 3501
4 Hasan Tabak 3365
5 Nermin Gömleksizoğlu 3061
6 Uğur Kesim 2947
7 Sibel Kaya 2782
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2666
9 Enes Evci 2484
10 E.J.D.E.R *tY 2230

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:205 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com