Denemeler

Son Saatler Bölüm 11 - Cesur Ve Güzel 1 -
Okunma: 229
Huseyin CAN - Mesaj Gönder


3 Eylül saat 10:06.. İstanbul..Köşkler Mahallesi Çallıca Caddesi Zeytin Sokak No: 9 / Cemil’in çalıştığı eski şirketin önü…
 
Cemil telefonundan son bir mesaj attı James’e. ” Ben içeri giriyorum. Çıktığımda sana haber veririm. Telefonumu Merve’ye bırakacağım “. Hemen geri cevap geldi. ” Saatinin ses kaydını açmayı unutma ve telefonunla eşleştir “. Cemil gelen mesajı okuduktan sonra binanın önünde durdu, biraz binayı seyretti ve içinden dua etti.. ” Allah’ım beni koru ve bana yardımcı ol “. Sonra Merve’ye döndü ve aralarında şu konuşma geçti;
– Aşkım ben içeri giriyorum, al telefonum sende kalsın. Beni burada bekle. Beni ararlarsa toplantıda olduğumu ve geri dönüş yapacağımı söylersin.
– Ama neden telefonunu bana bırakıyorsun ki, hem ben neden içeri giremiyorum ?
– Aşkım bak ilk eşimin kocası burada çalışıyor. Seni görmesini istemiyorum. Ayrıca gireceğim toplantı ve konuşacaklarım özel. Kağıdı alırım ama konuşacağım yer özel bir yer. Telefona izin vermiyorlar. Hem biri ararda bakamazsam kabalık olur. Sen benim yerime bakarsın ve toplantıda olduğum söylersin. Ha bir de eğer işim uzarsa, hani 1 saatten fazla kalırsam, gazeteden James’i ara ve ona yazıyı göndereceğimi söyle. O anlar.
– Cemil bak bu işte bir bit yeniği yok değil mi ?
– Hayır aşkım, merak etme. 1 saate kadar buradayım. Seni seviyorum.
 
Cemil Merve’ye sarıldı ve onu öptü. Sonra yavaş adımlarla şirketin kapısına doğru yürüdü. Kapıdaki görevliyle selamlaştı ve içeri girdi.. Merve Cemil’in içeri girişini seyretti. Sonra binanın karşısında bulunan büfeye oturdu. Bir sade türk kahvesi söyledi. Cemil’in telefonunu açtı ve karıştırmaya başladı. Fotoğraf galerisine girdi, teker teker fotoğraflara baktı. Bir tane fotoğrafa gelince durdu. ” Nereden bulmuş bunu acaba ? ” diye sordu kendi kendine.. Fotoğraf 1994’te Sudan’da çekilmişti. Bütün eski ekip bir aradaydı. Merve ve dayısı Ateş, Cemil, James, Nigel ve Fred Price.. Ve yanlarında duran Mednan bey.. ” Ne gündü ama, bu fotoğrafı çektirdikten bir kaç saat sonra Başçavuş’u kaybettik.. Huzur içinde yatsın büyük asker, çok hayat kurtardı o gün. ” dedi içinden. Merve fotoğraf galerisinden çıktı ve mesajlara girdi. Cemil’in James’le yazışmalarını görünce yüz ifadesi değişti. Mesajlarda şunlar yazıyordu;
 
James ;
” Büyük güne hazır mısın ? ”
Cemil ;
“Evet hem de nasıl  Herkes hak ettiğini bulacak İnşallah “
James;
” Tamam Cemil seni bekliyorum. Dikkatli ol “
Cemil;
” Ben içeri giriyorum. Çıktığımda sana haber veririm. Telefonumu Merve’ye bırakacağım “
James;
“Saatinin ses kaydını açmayı unutma ve telefonunla eşleştir “
 
Merve bu mesajları okuduktan sonra kahvesinden bir yudum daha aldı. ” Eh Cemil bey sen dışarı çık ben sana gösteririm ! Benden birşey saklamak ha, bir de söz vermişmiş gizli saklı hiçbir şey yapmıyormuşmuş!! ” diye söylendi. Merve saatini kontrol etti bu arada, vakit 11;05’i gösteriyordu. O esnada Cemil’in telefonuna bir mesaj geldi. Mesajı açmak içn üzerine tıkladı. Mesaj açıldı fakat acayip sesler geliyordu. ” Bak sen şuna kriptolu mesajlar falan, sen ne işler çeviriyorsun Cemil bey, Hele bir çık dışarı göstercem ben sana. Biraz daha gelir herhalde” diye düşündü ve büfeciye bir sade türk kahvesi daha söyledi. Çantasını açtı sigara pakedine baktı. Sigarasının bittiğini gördü, büfeciye en yakın marketi sordu. Büfeci ona 10 dk uzaklıkta olan bir marketi tarif etti. Merve markete gidip gelene kadar bir tost yapmasını söyledi büfeciye. Marketten sigarasını alıp dönen Merve oturduğu yerdeki masanın üstünde tostunu ve çayını hazır buldu. Büfeciye döndü ve tebessüm ederek teşşekür etti. Kendi telefonunu çıkardı çantasından, internete girip günün haberlerine baktı. Bir süre böyle oyalandıktan sonra gözü telefonun saatine kaydı. Saat 12:00’dı. “Nerede kaldı bu adam ” dedi kızgınca. ” Belki de beni görmedi büfedeydim, çıkmış olabilir mi ? Çıktıysa peki neden aramadı beni ? ” diye düşündü içinden.. Kalktı büfeciye hesabı ödedi.. Büfenin karşı yolunda bulunan Cemil’in eski şirketine doğru yürüdü. Binanın girişindeki kapı görevlisine Cemil’i sordu ;
– Kolay gelsin iyi günler..
– Sağolun efendim buyrun ?
– Şeyy… Hani iki saat kadar önce buraya giren bir beyefendi vardı.. O geri çıktı mı gördüyseniz ?
– Bayan bu binaya o kadar çok insan girip çıkıyor ki, hangisi olduğunu nasıl bileyim ?
– Ya işte 1.85 boylarında, kır saçlı, gözlük takan, 55 – 60 yaşlarında biri.. ÜZerinde gri bir ceket ve pantolon vardı. Sizin eski çalışanınız. Cemil.. Cemil Çatalcı..
– Ha Cemil beyi diyorsunuz.. Evet efendim bir saat kadar önce ayrıldı. Çıktığında bir iki dakika dışarı baktı, birini arıyor gibiydi ama sonra birşey demeden gitti..
– Na..Nasıl yani ? Ben tam karşıdaki büfedeydim.. Çıktığını görmedim, hem çıksaydı beni arardı..
– Bilmiyorum efendim, ben sabahtan beri buradayım ama sizi yeni gördüm.. Tek gördüğüm Cemil bey kapıdan çıktı, biraz dışarı bakındı sonra da birşey demeden gitti.
– Anladım.. Neyse ben bir içeriye gireyim belki lobidedir..
– Nasıl isterseniz efendim. İyi günler dilerim..
-…..
 
Merve hızlı adımlarla şirket binasıdan içeri girdi.. Zemin kattaki lobiyi taradı gözleriyle.  Bir sürü insan ve çalışan vardı ama Cemil ortalıkta yoktu. Resepsiyona yöneldi, bir kadın görevli oturuyordu orada;
– İyi günler kolay gelsin.
– Sağolun buyrun size nasıl yardımcı olabilirim ?
– Şeyy.. Sevgilim ah pardon yani nişanlım bir görüşme için buraya gelmişti ama henüz çıkmadı galiba toplantıdan.. Dışarıdaki arkadaşa sordum bana ayrıldığını söylediler. Oysa 1 saate gelirim demişti, merak ettim kendisini..
– Hmm.. Dışarıdaki arkadaşa siz aldırmayın, yaşlandı artık gözleri pek seçemiyor..
– Anladım..
– Nişanlınızın adı neydi efendim ?
– Cemil.. Cemil Çatalcı..
Resepsiyondaki bayan bir an duraksadı. Bilgisayardan Cemil’in adını kontrol etti. ;
– Efendim kendisi hala toplantıdaymış. Daha çıktığı bilgisi gelmedi.
– Emin misiniz bayan ?
– Evet efendim, bu binadaki bütün toplantıların başlangıç ve bitiş saatleri buraya kaydedilir. Şu anda kendisi içeride.
– Bir ulaşma şansımız var mı peki kendisine ?
– Maalesef efendim, buraya not düşülmüş ” Kesinlikle telefon bağlanmayacak ” diye.
– Anladım. Tamam teşekkür ederim kolay gelsin..
Merve hızlı adımlarla dışarı çıktı ve kapıdaki görevlinin önünde durdu. Tedirgin bir sesle görevliye sordu ;
– Beyefendi siz Cemil’in çıktığından emin misiniz ? Hala daha içeride toplantıdaymış..
– Hmm..Şey.. Ben Cemil beyi tanırım aslında… Hani ona benzettim.. Seslendim kendisine hatta ama bana cevap vermedi.. Sanki o gibiydi..
– O muydu değil miydi ?
– Tam göremedim aslında, sırtı bana dönüktü ama girişte selamlaştık. Gri elbiselerinden tanıdım onu. Aslında ben de emin değilim.. Yaşlandım artık belki de karıştırmışımdır.. Özür dilerim..
 
Merve hiçbirşey söylemeden koşarak karşıdaki büfeye gitti. Birşeyler ters gibiydi. Kapıdaki görevlinin ve resepsiyondaki kadının söyledikleri çelişmekteydi. Tekrar Cemil’in telefonun aldı çantasından ve Cemil’e gelen son kriptolu mesajı gönderenin adresine baktı.. Gönderici kısmında ” Cemil’s Apple Watch ” yazıyordu.Huseyin CANYorumlar (4)
faux masques 24.10.2018 10:53
Keske Cemil'i oldurenlerin hesap etmedigi birsey olsaydı da Merve beklenmedik bir hamle ile kurtarsaydi nisanlisini..

faux masques 24.10.2018 11:32
Bu cumlem yazi icin bir elestiri veya oneri degil,sadece bir temenniydi.Gercek yasam da oyle olmasini dilerdim.

Ateş Bey 24.10.2018 20:10
Son Saatler Bölüm 1
......İçeri girdi resepsiyona Cemil’i sordu. Aldığı cevap kadını şüpheye düşürdü, Cemil hala toplantıdaydı !!! Hemen dışarı çıktı, tam o esnada şirketin yan kapısından iki araç ayrılıyordu ve garip birşey gördü. Araçlardan birinin şöförüyle yanında oturan şahıs, hotelde ve şirketin önünde gördüğü şahıslardı. Kadına dik dik baktılar. Araçlar oradan uzaklaşırken kadın birşeylerin ters gittiğini hissetti. Hemen Cemil’in yazdığı gazeteyi aradı ve durumu bildirdi.

Affınıza sığınarak naçizane bir detaydır. Es geçmeyelim efenim.. :) devamını bekliyoruz.

Huseyin CAN 25.10.2018 01:41
walla daha yeni girebildim bu saatte internete. Dikkatiniz için teşekkür ederim Ateş Bey. :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6540
2 Firari Fırtına 4569
3 Mustafa Ermişcan 4052
4 Hasan Tabak 3705
5 Nermin Gömleksizoğlu 3323
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3220
7 Uğur Kesim 3153
8 Sibel Kaya 3033
9 Enes Evci 2728
10 Turgut Çakır 2390

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1588 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com