Denemeler

11 Kasımda Kıyamet Kopacak Diyen Öğretmene İletimdir
Okunma: 203
Serdar Adem - Mesaj Gönder
Kıyametin Kopmasını Engelliyoruz
Ne güzel değil mi? Belki araba, uçak yapamıyoruz, teknolojik gelişmelere imza atamıyoruz ama en azından insanlığı kıyametin kopmasından kurtarıyoruz. Bu da bir şey… İnanç simsarları kıçını yırtarak boşuna milletin gözünü korkutmaya çalışıyor. Belli ki bundan bir çıkarları var. Bütün dünya insanlığına müjdem olsun. Kıyamet en az iki asır kopmayacak.
Sizin de itibar ettiğinizi sandığım kaynaklara dayanarak kıyametin yakın bir tarihte kopmayacağını iddia ediyorum. Bu yüzden içiniz rahat olsun, kıyametin kopuşunu torununuzun torunu bile göremeyecek. Sonrasına garanti veremem belki ama torununuzun torununun görmeyeceğine, görmesinin mümkün olmadığına adım gibi eminim.
Kıyasıya bir nükleer savaş çıksa bile… Dünyaya devasa göktaşları çarpsa bile. Değil Sur düdüğü kıyamet orkestrası resital verse bile… Kıyamet kopmaz, kopamaz.
Güvenilir kaynaklarda yer alan iki Hadisi Şerif ile söze başlamak istiyorum.
‘Kıyamet kopmadan yüz yıl öncesinde yeryüzünde Allah’a ibadet eden kalmaz.’ [Hâkim]
‘Yeryüzünde Allah diyen Müslüman kaldığı sürece kıyamet kopmaz.’ [Müslim, Tirmizi]
Efendim bu kaynakların doğru olduğuna inanmıyorum ya da kaynak doğru olabilir ama rivayet sürecindeki aksamaları dikkate alarak bu hadislerin sahih olduğunu sanmıyorum diyenler olabilir. Bu, tamamen kendi sorununuz. Ben aklınıza estikçe burnumuza kaktığınız meşhur kaynaklardan alıntı yapıyorum sadece. İşinize geldiğinde sizin yaptığınız gibi…
Ben onu bunu bilmem. Çıkarlarınız gereği muteber kaynak olarak dayatmaktan çekinmediğiniz eserlere göre kıyametin kopuşunu torunumuzun torununun bile görmesi imkansız. Kıyamet kopmadan önce Allah’a ibadet eden tek bir Müslüman kalmayacakmış. Böyle bir ihtimalin olması günümüz şartlarında mümkün mü bir düşünün bakalım.
Bütün dünya inançlarını terk etse bile sadece Anadolu sahasında atılan adımlar sayesinde kıyametin kopması mümkün değil. Sur borusunu tıkayıp kıyametin kopuşunu biz önlüyoruz yani. Okullarımızın yarısı imam hatibe dönmüş durumda. Diğerlerinin de uzaktan pek farkı görünmüyor. Üstelik bu kurumların sayısı her geçen gün hızla artmakta... Sayıları yüz bine ulaşan camileri daha söylemedim. Bu durumda yukarıda bahsettiğim hadise göre kıyamet nasıl kopabilir?
Tv kanallarımızın yarıdan fazlası rivayet cambazlarının eline ve tekeline geçmiş durumda. Çoğu uydu üzerinden kaçak yayın yapan bu kanallar yayınlarıyla hilekar galericiler gibi kıyamet saatini geriye sardırmakla meşguller. Doğrusu oldukça başarılı olduklarını söyleyebilirim. Elinden yaşama hakkı hariç neredeyse bütün demokratik haklarını aldıkları halde en çok kadınlar tarafından rağbet görmesi yukarıdan beri bahsettiğim iddiamı inkarı mümkün olmayacak şekilde kanıtlamaktadır. Bu kanallarda çok şükür her saniye dinden imandan bahsedilmekte... Bu durumda dünya üzerinde Allah diyenin kalmaması mümkün mü? Her gün gazetelerde inançlarımızla şereflenenlerin haberlerini okurken yakın bir tarihte inanan kalmayacağını söylemek gerçekle bağdaşır mı sizce? Bağdaşmaz diyorsanız, siz de gayrı ihtiyari kıyametin kopmayacağını kabul ediyorsunuz demektir.
En azından şöyle düşünün. Bugün dünyada Allah’a inanan ya da ibadet eden bir kişi kalmasa yani kıyametin kopması denen sonun başlangıcına ulaşsak bile en azından bir yüz yıl zamanımız var demektir. Bu da torununuzun çocuğuna ya da torununa tekabül eder. Şu an için böyle bir şey söz konusu olmadığına göre insanları kıyametle korkutmaya çalışan değişik inanç sistemlerindeki kalpazanların niyetlerinin iyi olmadığı ortaya çıkar.
Haydi bakalım bundan sonra rahat uyuyun. Sizin de kabul ettiğiniz en güvenilir kaynaklardan naklettiğim rivayetlere dayanarak tekrar söylüyorum. Kıyametin önümüzdeki belki iki yüz yıl içinde kopması diye bir ihtimal asla söz konusu olamaz. Artık enerjinizi kıyametten korkmaya değil başka şeylere mesela vatana millete ve insanlığa daha hayırlı ve yararlı işlere yöneltin.
Serdar AdemYorumlar (3)
Ateş Bey 6.11.2018 01:02
Kıyamet gelse de kopsak. :)

Black Rock 6.11.2018 08:05
:D

Serdar Adem 6.11.2018 14:55
???????????????????????


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6320
2 Firari Fırtına 4382
3 Mustafa Ermişcan 3760
4 Hasan Tabak 3470
5 Nermin Gömleksizoğlu 3137
6 Uğur Kesim 3009
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2864
8 Sibel Kaya 2854
9 Enes Evci 2564
10 Turgut Çakır 2262

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2694 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com