Denemeler

BİLİŞ-GELİŞ
Okunma: 80
ibrahim varlı - Mesaj Gönder


 Genellikle üretim tüketim dengesinde bir hayat süreriz. Alırız veririz. Düzen bu şekildedir. Biraz düşündüm bilişsel gelişim sürecinde bu alışveriş olgusu nasıl olur. Şöylece bir yorum geliştirdim: Nasıl ki sporda beslenme ve antrenman önemlidir bilişsel gelişimde de aynı şekilde beslenme ve egzersiz önemlidir. 
   
   İnsan okuyarak zihnini ve ruhunu besler. Vitamin, protein takviyesini alır. Sırada antrenman var. Bu da yazmaktır. Aldığımız proteinlerin hakkını vermek bu besinleri güce ve kasa dönüştürmek için yazmak gerekir. Yazmak bilgiyi kullanmaktır. Yazmak bilgiyi işlemek, geliştirmektir. Yazdıkça gelişiriz. Sonra tekrar okuyarak besin takviyemizi yaparız. 
 
   Yazdıklarımızı okuyup kendi gelişimimizi de takip ederek hangi noktadan nereye ulaştığımızı rahatça görebiliriz. Hayattaki alışveriş sistemi bilişsel gelişimde okumak yazmak olarak karşımıza çıkar. Hepinize iyi okumalar ve yazmalar. ibrahim varlıYorumlar (1)
Hep de Böy 25.11.2018 21:49
Kitaplar kalitenin sadece adını veriyor. Altını çizenler kalitenin öğle yemekleri. Kimse okuduklarıyla anılırken yazmanın sınavında koştururken internette tenis oynamaya aday değil. An yok ki silebilelim. Habire bir silkinmek. Uygulamaya geçenler tek-no-lojiyi kaç yılında keşfetmiş!?? X'i toplamayla değil çıkartmayla bulanlar aslında hep iyi.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6260
2 Firari Fırtına 4323
3 Mustafa Ermişcan 3670
4 Hasan Tabak 3406
5 Nermin Gömleksizoğlu 3090
6 Uğur Kesim 2970
7 Sibel Kaya 2809
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2754
9 Enes Evci 2515
10 E.J.D.E.R *tY 2239

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:847 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com