Denemeler

UNUTMAK ???
Okunma: 124
ibrahim varlı - Mesaj Gönder


    Kafasındaki soru işaretleriyle birlikte yine sahildeki mekanına gitti yarım saatlik yürüyüşün ardından. Sigara içmezdi buraya da gelmese. Gelince de peş peşe yakardı. Normalde içmediği sigarayı burada yerdi adeta.
 
   Kalbine ne zaman hüzün çökse, efkar darlasa yüreğini işte bu sahildeki mekanına gelirdi kimsenin bilmediği. Buraya saklardı kendini. İyiydi burası. İyi gelirdi ona. Otuz yıllık o soru işareti, yanına arkadaşlarını da alarak ziyarete gelmişti yine onu. Hoş geldin dedi ve heyecanla geldi sahile. Mekan dedik ya buraya. Mekan dediğime bakmayın. Bildiğin bank. Soğuk da olsa sıcak da olsa hava buraya gelirdi misafir etmek için soru işaretlerini.
 
   Sigarasını yaktı bitmekte olan diğer sigarayla. Öyle derin bir nefes aldı ki... Düşündü. Düşünmek iyi gelirdi ona. Artık acı vermiyordu düşünmek. Düşündü. Neden? diye başlayan sorulara başladı yine. Sonra kurgulanmış diğer sorular.
 
   Acaba neden? 
 
   Otuz yılda alışmıştı yokluğuna. Başlarda zorlansa da alışmıştı. Kendine kurduğu mutlu yuvayı güzel bir kariyerle taçlandırmıştı.
 
   Unutmamıştı ama alışmıştı. Tekrar düşündü? Otuz yıl önceye gitti. Sahil kenarındaki bankta oturdukları son buluşmayı düşündü. 
 
   Neden gitti ki diye tekrar sordu. Keşke gelse de sorsam dedi sorsam neden gittin diye.Sonra eklesem ''Sırf merakımdan soruyorum neden gittin?'' desem diye prova etti kurguladığı senaryoyu. 
 
   Saatine baktı. Sigara paketine baktı, gelirken on beş olan üçe düşmüş. Kalan üç dalı banka bıraktı:
    ''Bir dal otuz yıl önceki kendime, bir dal sana bir dal da geçmişte kalan sevdamıza.'' dedi.
 
Soru işaretlerini yine bekleriz deyip uğurlarken yürümeye devam etti. ibrahim varlıYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6338
2 Firari Fırtına 4399
3 Mustafa Ermişcan 3787
4 Hasan Tabak 3503
5 Nermin Gömleksizoğlu 3154
6 Uğur Kesim 3022
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2897
8 Sibel Kaya 2869
9 Enes Evci 2579
10 Turgut Çakır 2276

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1842 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com