Denemeler

Küçük Çakıl Taşları.
Okunma: 218
Özgür Yazar - Mesaj Gönder


     Aşk... Tarih ,  imkansız aşklarla , kara sevdalarla ,gidip de dönmeyenlerle dolu. Aşk üzerine   binlerce  efsane, film , kitap varken ''aşk'' nedir  denilince duraksıyoruz öylece . Bence aşk nesnel değil öznel bir kavramdır. Aşkın TDK 'de bir  tanıma ihtiyacı yok olmamalıdır.   Çünkü  aşk kendine bile ifade edemediğin hisler  demeti iken bunu başkalarına anlatamaya çalışmak , kürekleri kıyıda unutulmuş sandalda  okyanusun ortasında ilerlemeye çalışmaktan farksızdır.     
     Aşklarına sahip çıkamayanlar için  ise aşk gelip geçici bir hevestir.  Böyle düşünmelerinin sebebi belki de  aşkları için gereken cesareti gösteremeyip  , omuzlarında toplum baskısıyla yürümeye çalışmalarındandır . Bazen sevgi her şey demek değildir. Zirveden manzarayı seyretmek için  zirveye   bazen koşarak bazen sürünerek amma illa da ulaşmak  gerekir. Bu yüzden aşkı bulduğun vakit yapman gereken zirveye bir şekilde ulaşmak. Çünkü bilmelisin ki aşk baharı getirecek , ağaçlar yeşerecek , çiçekler açacak bahçende. 
   
   İşte böyle aşk her türlü  kısıtlamalardan korunmalı , ırk ,din dil , cinsiyet  zirve yolundaki küçük çakıl taşları olmalı , çakıl taşları büyük bir sete dönüştürülmemeli, dönüştürülmek istense bile cesaretin burada devreye girmeli yoksa sende aşkına sahip çıkamayanlardan olursun.  Baharı  görmek istiyorsan kışı  atlatmalısın.
     
 
 
 


 Merhaba arkadaşlar deneme konusunda tecrübeli değilim . Sadece not defterime karaladığım bu yazıyı paylaşmak istedim . Okuyup istediğiniz gibi eleştirebilirsiniz , yorumlarınızı heyecanla bekliyorum , eksiklerimi görmek için. 
 Teşekkürler :) 

Özgür YazarYorumlar (2)
Emre Altun 21.11.2018 22:54
Baharı görmek istiyorsan kışı atlatmalısın* güzel bir final. bu sözden devam ederek yeni bir deneme yazarsanız güzel bir ürün oluşturabilirsiniz. aşkın acıları ve aşkın nihayeti konuları işlenebilir.

Özgür Yazar 22.11.2018 16:36
Teşekkürler yorumunuz için , bir daha ki denemem de gözden gecirecem dediklerinizi


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6464
2 Firari Fırtına 4507
3 Mustafa Ermişcan 3976
4 Hasan Tabak 3634
5 Nermin Gömleksizoğlu 3262
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3133
7 Uğur Kesim 3106
8 Sibel Kaya 2973
9 Enes Evci 2673
10 Turgut Çakır 2347

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2220 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com