Hikayeler

Mercan Kırmızısı
Okunma: 249
Özgür Yazar - Mesaj Gönder


  Kış tüm ihtişamıyla ülke genelinde etkisini hissediyordu. Son yılların en sert kışı yaşanıyordu, ülkenin dört bir yanında. İstanbul'da payına düşeni almıştı , tüm şehir beyaz örtüyle kaplıydı. Kar kalınlığı yer yer yirmi santimetreye kadar ulaşıyordu. Trafik felç durumdaydı, kar küreme araçları yedi yirmi dört iş başındaydı. Vapur seferleri de iptal edilmişti. Günün belli saatleri dışında karşıya geçmek isteyenleri uzun bir bekleyiş merasimi bekliyordu.
Çocukların gözü ise her an MEB'den gelecek olan tatil haberindeydi ve beklenen haber saat on civarında geldi ,yoğun kar yağışı nedeniyle okullar üç gün tatil ilan edildi. Okullu olan herkes için şahane bir haberdi.
Mehmet yeni uyanıyordu , üzerinde bir halsizlik vardı . Yataktan kalmak istemiyordu  ama saat on ikide randevusu vardı. Biraz zorlanarak da olsa yatağından kalktı ve duşa girmeden önce Lana Del Rey - Blue Jeans şarkısını açıp , kendini sıcak suyun kollarına atıverdi. Mehmet'in vazgeçemediği alışkanlığıydı , müzik olmadan duşa girmezdi .Böylece beynine hücum eden düşünceler fulyasından kurtuluyordu. Sıcak suya zor bir vedadan sonra havlusunu beline dolayıp , çift petekli eski elektrikli sobanın olduğu odaya hızlıca ilerledi. On dakikadır sobanın dibinde otuyordu az daha kalkmasaydı kızarmış pilice dönecekti. Havlusunu yatağın köşesine fırlatıp , kapının yanında duran kara lekeli ahşap çerçevesi çürümeye yüz tutmuş boy aynasından çıplak vücudunu seyredaldı. Mehmet uzun boylu , balık etli , bebeksi bir yüzü olan yakışıklı bir erkekti. Sakal bıyık hiç sevmezdi onlarca lazer epilasyon seansarı sayesinde kurtulmuştu onlardan ve vücudundaki tüm tüylerden. Küçük şirin bi burunu ve çakmak çakmak bakan yeşil gözleri vardı. Çoğu kadını kendine hayran bırakıldı ama kendi memnun değildi vücudundan çünkü sahip olduğu ruh ve beden çok farklıydı. Kadın olmak, kadın gibi görünmek onu daha huzurlu ve kendi gibi hissediyordu . Saat on ikiye hızlıca akıyordu, biraz acele etmesi gerekiyordu . Bugün ki randevusu özeldi, bir seferlik değil uzun zamandır görüştüğü biriydi. Onun için özel randevular için kullanığı özel marka iç çamaşırlarını giyindi. Mercan kırmızı tanga ve dantelli sütyen ve aynı renkte seksi bir jartiyer . Vay be ne seksi şey oldum dedi aynadaki yansımasına bakarak . Sıra makyajda . Teni beyazdı, yüzü daha beyaz bu da onu solgun gösteriyordu. Nasıl esmer ailenin beyaz çocuğu olmuşum diye düşünürken kabuk bağlamış yarasını kanattı farkında olmadan .Sahi kaç yıl olmuştu ailesiyle görüşmeyeli ,yedi- sekiz , hatırlamıyordu. Anası buram buram burnunda tütüyordu. Doğuda küçük bir köyde doğmuştu. Ergenliğin ilk yıllarında farkına varmıştı cinsel kimliğinin . Çocukken farklı olduğunu hissediyordu ama anlamlandıramıyordu tabi. Onun yaşındaki çocuklar ana- babalarına işlerinde yadım eder ve boş zamanlarında futbol oynar , smack- down da gördükleri hareketleri birbiri üzerinde denerlerdi. Mehmet hiç hoşlanmazdı böyle oyunlardan onun için uzak dururdu onlardan ,zaten onlarda bir süre sonra Mehmet'i dışlamaya hakaret etmeye başlamışlardı. on yedi yılı kız kılıklı nonoş gibi nahoş kelimeleri duyarak geçmişti. Zaman geçtikçe duvarlar ördü diğer insanlarla arasına ama duvarların ardında hep yalnız kaldı. 17 yaşına geldiğinde olmadığı biri gibi yaşamaktan yorularak, yeni bir umut İstanbul'a kaçtı , o zamandan beridir burada yaşamaktaydı. Kendini hiç bulamamıştı ailesi belki de aramamışlardı. Bir anası görmüştü kaçarken , oda ses etmemişti. Yavrusunun bir namus cinayetine kurban vermek istemiyordu.
Orta ton fondöten sürdü  pembeye boyadı dudaklarını ve biraz allıkla şahane görünüyordu aynadaki görüntüsünden memnundu böyle daha bir kendi gibi hissediyordu.Sıra peruğa geldi ,hangi perukta karar kılacağını düşünürken Sevda'nın peruğu ilişti gözünü aldı ve bir güzel taktı sarı renkli peruğu ve gözlerinde yaşlar akmaya başladı. Bu Sevda'dan kendine kalan tek şeydi. O ne zaman aklına gelse boğazı düğümlenir , kalbi bırakırdı atmayı. Sevda şuan ayakta durmasını sağlayan yegane dostuydu. İstanbul'a ilk geldiğinde sokaklarda yaşıyordu Mehmet. Sevda tutmuştu elinden, ayağa kaldırmıştı o zaman ki toy çocuğu, baktı ki aynı kaderin yolcusu ,destek olmuştu ona. Sevda geçen  iki yıl önce öldürüldü . Birlikte olduğu adam parasını vermeyince aralarında giderek şiddetlenen tartışmada Sevdayı on beş yerinde bıçaklayıp  bırakıp kaçmıştı. Sonra elli kolu uzun tanıdıklarının yardımıyla serbest bırakıldı o ahlaklı ikiyüzlü, hayvan herif. O zaman adalete olan inancını kaybetmişti ve anladı ki koskoca dünyada kendi kaderlerine terk edilmişlerdi, herkes sağır dilsiz ve kördü. Başka bir iş bulabilse yapar mıydı bu seks işçiliğini ama bu ülkede kendin olmana tahammülleri yok insanların sadece öfke kin cinayet... Telefonun sesiyle irkildi ,arayan müşterisiydi . Gözyaşlarını hemencecik silip ,açtı telefonu.
- Alooo! Mercan aşkım hazır mısın beş dakikaya oradayım.
+ Ay hazırım şekerim bekliyorum. 


Hiç kimse cinsel kimliği sebebiyle ötekileştirilmemeli!!!
 
 Hikaye ile ilgili düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu olurum
 
Sağlıcakla kalın!!!1 

Özgür YazarYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6464
2 Firari Fırtına 4507
3 Mustafa Ermişcan 3976
4 Hasan Tabak 3634
5 Nermin Gömleksizoğlu 3262
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3133
7 Uğur Kesim 3106
8 Sibel Kaya 2973
9 Enes Evci 2673
10 Turgut Çakır 2348

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3034 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com