Romanlar

İsyanın Sesi...
Okunma: 209
Manal Manal - Mesaj Gönder


         Kuzguni siyah saçlarım gibiydi uzun kirpiklerim, gözlerim bal rengi kafasına göre yeşerirdi, duygularımı anlardı bakan ve bakan bir daha bakardı rengine aldanıp. Dudaklarım kendi egemenliğini ilan etmişçesine dolgundu, kendimi güzel buluyordum tabi sonuçta insan kendini beğenmez ise çatlarmış ya benimki de o misal beğenmemek mümkün değildi! Uzun kıvrımlı bir bedene sahiptim. 
         Şuan aynadan bana bakan bir zamanlar olması gereken ben değildim evet belki değişen bir şey yoktu ama artık o eski toyluk dönemime elveda geleceğime merhaba demiştim. Keşke bir ön gösterimi olsaydı yaşayacağım hayatın veya kısa bir fragman yeterliydi ya da kağıda dökülmüş bir notta yeterliydi. Mesela UYARI verseydi şimdiki gibi dijital hayatımız.
Olacaklara engel olmak mümkün görünmüyordu ve ben engellemek için bir çaba sarf edemiyordum gerçi etmekte istemiyordum olanları olsun şekliyle kabul ediyordum.          Hayırlısını değil hayırlısı olsun istiyordum!!! Ah ne kadarda yanlış şeyler istiyordum. İşte dediğime geri dönüyorum uyarı bile yeterliydi, yaşamam gerekenlere ustaca sürüklenmem de etrafımda beni seven destekleyenler'im vardı. Kafama sıçayım o zamanlardayken ben öyle zannediyormuş'um, oysa o kadar da yalnızmışım ki! 
         Düşünüyorum da kaçmak çözüm gibi değil kalbimi ellerimle sökmek ve onlara vermek istiyorum demek istiyorum ki; alın sizin olsun patolog olarak açıp inceleyin ve bu kalbin başına gelenler sizin sorumluluğunuzda geç kızın başına geldi mutluluğunuz olsun mutlu olun.
         Para her şeyin çözümü değil, tabi parasızlıkta öyle paraya ihtiyaç duymak normal bende duyuyordum ama benim etrafım benden daha çok ihtiyaç duyuyor ve beni para odağı olarak görüyorlarmış. Şimdi onlara sormak istiyorum ve hatta haykırmak alın bakalım bu para size istediklerinizi sağladı mı?
         Oldum olası korkmuşumdur gök gürültüsünden ve çakan şimşekten onların yüreklerine gök gürültüsünün korkusunu vermek istiyordum. Yıldırım gibi tepelerine inmek, karanlığın içinde şimşek gibi bir var olup bir yok olmak istiyordum. Kısacası hayatımı benden alanlara hayatı zindan edip bokların da gebermelerini istiyordum. Kızgın demirle dağlayıp üzerine kezzap atmak, cehenneme koyup damla su vermemek istiyordum. Ben kaybetmişliğin resmi karşılığı olmuşken onların yanmasını ve benden aman dilemesini istiyordum.
         Bu düşüncelere sahip olan ben değildim aynada görünen kişi masun bir melekti bir tek kanatları eksikti hani o bakıldıkça içine çeken kanatlar. İyiliğin sembolü olan kanatlarım eksikti. Gelin görün şimdi içimi açın içimde kaç tane şeytan var! Bu şeytanlarda onların eseri kendi irademden güç bulup var olmadılar. Sırtıma aldığım her bir insan içime şeytanca tohumları ekti arkamdakiler de sulayıp onu yetiştirdi.
         Kusursuz değildim elbet, kusurlarımla mutluydum. Utangaç bir yapım vardı, utanmak bana yakışırdı. Yanaklarım kızarırdı yalan söylediğim ya da çekindiğim belli olurdu. Kurnaz değildim olmayışım zaten sürükledi ya beni bu dipsiz çıkılması mümkün olmayan bu dağın eteğine. Olaylar başladığında çıkmaya çalıştım kanadı elim aldırmadım tırmandım kırıldı kanatlarım ve her bir yanım kanadı çektikçe çekti beni dibe en dibe. 
         Sıradan sakin bir kız değildim hırçın bir utangaçtım. Arkadaş çevrem senin gibi biri yok bu dünyada diye alay eder kafa bulurlardı benimle. Ama severlerdi ve sevgileri bu hayattan uzak tutamadı beni ama beni onlardan uzak tuttular ve bu kişiler benim ailemdi. 
         Biri namı değer fabrikatör Osman Hulusi KENDİR…
         Diğeri ise çok değerli eşi Profesör Hanzade KENDİR…
         Çok değerli ailelerden gelme şuanda da bulunduğumuz ülkenin en değerli ve zengin ailelerinden biri. Ben mi onların doğuştan şanslı tahtlı ve bahtlı kızları Nadide KENDİR.     Manal ManalYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6465
2 Firari Fırtına 4507
3 Mustafa Ermişcan 3976
4 Hasan Tabak 3634
5 Nermin Gömleksizoğlu 3262
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3133
7 Uğur Kesim 3106
8 Sibel Kaya 2973
9 Enes Evci 2673
10 Turgut Çakır 2348

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:837 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com