Denemeler

gelişim melişim üzerine
Okunma: 21
ibrahim varlı - Mesaj Gönder


Gelişim zamana bağlı gerçekleşen bir kavram değildir. Zaman tecrübe de kazandırmaz. Gelişim ve tecrübe sağlayan deneyimdir, denemektir. Denemelerden ders çıkarıp bir şeyler öğrenmek olgunlaşmayı sağlar. Bu uğurda yapılan çalışmalar da başarıyı getirir.
Harekete geçmezseniz fırsatlarla kavuşma ihtimaliniz düşüktür. Planlı hareketler güzel fırsatları size çeker. Planlı ve bilinçli çalışma başarıyı er geç getirir.
Tek eksik motivasyon ise bunu kitaplarda ve filmlerde bulabilirsiniz. Eğer içsel motivasyonluysanız zaten bunlara da ihtiyacınız yoktur. 
Hedef belirleme sıkıntısı çekiyorsanız bir hedef bulana kadar ( ya da hedef sizi bulana kadar ) çalışmaya devam edin. Başlangıçta hedefsiz ve plansız başlayabilirsiniz. Zamanla bir hedef ve plan edinirsiniz mutlaka.
Peki nasıl çalışacağız? En kolay başlangıç okumaktır. Sizi sıkan kitaplarla başlamayın. İlginizi çeken kitaplardan başlayın. Dil öğrenmek ya da matematik çözmek de bir gelişim yoludur, bir başlangıçtır. Şiir yazmak da sizi geliştiren ve olgunlaştıran bir çalışma aracı olarak görülebilir. Tembellikten ziyade çalışmayı sevmeniz temennisiyle. İyi çalışmalar. ibrahim varlıYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6221
2 Firari Fırtına 4283
3 Mustafa Ermişcan 3500
4 Hasan Tabak 3365
5 Nermin Gömleksizoğlu 3060
6 Uğur Kesim 2946
7 Sibel Kaya 2782
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2665
9 Enes Evci 2483
10 E.J.D.E.R *tY 2230

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1513 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com