Denemeler

Eksi -Bi Şarkıcı
Okunma: 54
gonca ramogl - Mesaj Gönder


Bir başkası olduğumu düşünmeyecektiniz. Sanat aşamasına bir geçebilsem oynatmayacaklar şu karanlık fotoğrafı. Çok kötü endişelendim. Harika mor tırnakları var ve tişörtü ne renktir diye merak ettiniz belki de. Hayvanlarda bizim kaybedip kurtulmak istediğimiz bilinç yokmuş. Yine de hayvan neden küfür yada değil ki? Tek amacınız beni anlamaksa dinleyin öyleyse ama sizi sonsuza kadar affedemem. Bugün affetmişken kabul edin gitsin. Zaten bu da komik olmayacakmış. Kimseye borcum yok. Katlanamayacağım başka bir kötü alışkanlık aklıma gelmiyor. Bize burada zorla film yazdırıyorlar. Dünyada evlenilecek tek kadın olmakla evinin biricik kadını olmak arasındaki farkı anlamayan her cümleme de bunun gibi acıyorum. Bilgisayarınızı bizim evde unutmadığınızdan emin misiniz? Adadaki tek inançlı reis hikayenin devamını anlatacak gibi değil. Öyle ama herkesin eşiyle baş başa kalmak istediği zamanlar olabilir. Ve siz sormadan öğrenemezsiniz. Deliye her gün bayram. Söyleyemeyeceğim bir şey daha işte. Kapıyı çalanlara kim o diye sormak gülünç olabilirken siz değilsiniz. Onu böyle görmek isteyen mi var? Bir dost: neden böyle üzgünsünüz? Bir dost neden: böyle üzgünsünüz. Neden insanlar yerine insan diyorum? Neden aileler yerine aile demekteyim? Başka bir nedenle uyanmak zorunda olmadığımda kapıyı kapatıyor. ''O koku senden mi geldi?'' diyor, ''hayır'' diye yanıtlıyorum. Sembolik bir sonsuzluk da olsa, korkutucu. Şımarma mesela. Dilemişiz şarkıdan! Neyse ne; ben dilemedim ömürboyu. Ama şimdi o da öyle. Pratikte güvenimizi şarkı temelli inşa etmiyoruz diye kalbimizin şarkısının çalmayacağını da çalacağını da bilmek istemiyorum.
 
 Öyle bir kitap değildi. Sanki toprağın altında soluyordum. Uykudan evvel rüya görmek için müsait değilim. Cuma'ya kadar çözersem gene iyi. Normalde özü itibarıyla iyi biri ama karakter her şey demek değil. Pişirdiğimin iki katını yiyen birini düşünemiyorum. Dişçinin son dileği de beni görmek değil. Salı gününe kadar kesinlikle olmayacakları da mı not etmeliyim? Bırak o bölümü de okuyucu anlasın. Ama işler göründüğü kadar basit değil. Bana engellenemez müzik tutkunuzu ilettiğiniz kadar bundan nasıl kurtulduğunuzu iletebilir halde misiniz? Her kare geçerli olsaydı ölümden başka konu seçmezdim. Gördüklerim ve ne kadar da istediğimle ilgili tek bir cümle bulamıyorum. Aklımda biri var, sözlerimi ona saklayabilir miyim? Ben o sınavdan çoktan geçtim. Siz hala orada mısınız? Kalbimde bir evet, beynimde bir hayır, ağzınızdan tarafınızdan bana yönelik bir anlam istemiyorum. Tuhaf şey, gömleği bir anda telefon numarasına dönüştü. Ama ben sadece yasalardan ilham aldım. Neymiş efendim, internette sosyal sitelerde birini takip etmekten vazgeçince bilgisayarın beyni almıyormuş! Gidip yüzünü iki kez yıkadı... fena başlangıç değil. Hadi o edebiyatın babası... sen niye öyle diyorsun babana! Hiç ilgisiz... Henüz tanışmamışız. Aslında madem satın almayacaklar yada ben satmayacağım, ben de sadece o bölümü dinlemeyeyim de, nerede kalmış ak denilen cümleyi beyaz sanmak! Sanırım konserdeydik. Seyircilerden biri karısı mıymış, neymiş! Ama alakasız bir konserde... o konu öyle sürüp gidebildi. Ben de yardım ettim, hiç oluşlarına: herkesin gözü önünde. Bir yandan da öyle. HİÇ DE KORKMADIM!!!gonca ramoglYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6221
2 Firari Fırtına 4283
3 Mustafa Ermişcan 3500
4 Hasan Tabak 3365
5 Nermin Gömleksizoğlu 3059
6 Uğur Kesim 2946
7 Sibel Kaya 2782
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2665
9 Enes Evci 2483
10 E.J.D.E.R *tY 2230

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1493 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com