Denemeler

Sana Baktım Onu Dinledim
Okunma: 52
gonca ramogl - Mesaj Gönder


Maddi açıdan, insanlar yardım istediklerinde bunu sağlayabilir ya da kendi beğendiklerimden, beğenmediklerimden arınmayı düşleyebilir halde olsam gerek. Ya bilmiyorum ya da unuttum, o da var. Birden en kötü anılarıma gömülmekten değil... Yarısı yeterli olsa tam bir cümle kurmazdım. Neydi bu? Tedbir. Kendimi ruhen sağlıklı göremeyecek kadar çok şey duydum, işittim. Bir kepazelikle tekrar sınava alacak değiller ancak sonuçta kaybetmekten yana yanıtlayanlar olabilir. Belli ki zaten sağ ayağımla girip, sol ayağımla çıktığım yerler. Ata binerken el ele tutuşmuştuk diye, koşarak gidip atçılık kulübüne yazılmadım. İyi de var, kötü de, hepsi benim için derken, onu havadan görebilen kuşlar da var. Bana yakın kişiliklerle tanışmak niyetindeyim, aklım hep işte güçte, hiçbir şey net değil. Kendi adına konuşamayan insanlar olduğunu düşünmüyorum ama ben öyleyim. Herkes aynı anlamsız yanıtı verecek değil ya: yakalandım. Her ne kadar öyle görünsem de kliptekine benzer bir işim olmadığı belli, gelecek dersek anlatıldı ama dünkü lafı beş para etmeyenlere iyi geldiğim de oldu bence. Onlardan hayır var mı bilmem, sağımda solumda aynısından... Bu gibi sebeplerle de olsa, insanlara yaranmak için, düşüncenin gücü için yazıyorum. Hiç... bir şey değil.

Tüm şehir onu karşılamış, yakınlarında bir sanat gösterisi daha olmuş. Algılarım açılmış da ne olmuş? Şu kahkaha 4. boyutta mı yok? Kıskanınca, sorunun kaynağına mı inersin de kaçarsın, çözümüne mi yönelirsin? Aynı kitabı okuduk, adam sana niye meyilli olsun? Eminim senin için uygun biri vardır ama benim tipim değilsin derken, yani hayallerinde gördüğü kişi mi değilmiş? Ben o zamana kadar da onu görünce tanırım. Ünlü mü? Niyeymiş? Onca yıl sonrasının filmine bakınca borçluymuşum gibi görünmüyor en azından ama ben buralarda yokmuşum. Yaşlanmak gibi bir sorunumuz da olmadı. Sizi hiç yakından görmemiş olsam da mimiklerimiz aynı. 4. gelinlik lütfen derken, aynı mağazada satılmıyor. Bir anda bunlar bana özeldi. Ne yani? Şapka! Nedir yani? Mavi. Demek ki insanlar da kıyaslanmaktan yana uygun bir akşam yemeği yiyebilmiş değil henüz ama malzemeler farklı olsa da, konuş konuş bitmeyebilir. Birden para harcamak enfes bir şakaymış gibi yapamadığımız sayılı konulardan en önemlisi olarak vasiyetimde, soru işaretleri sadece sorulara işaret edebiliyor. Henüz bir şey söylemek için çok erken. O da beni görmüş, ben de onu... Geleceğe mevzular taşınmıyor. Çok mersi, ben almayayım eski takım elbisenizi.

Dinlemenin bir amacı yoksa adabı nasıl olsun? Neymiş, onu şarkıda der: Kahroldum! Kahrolsun!! Gitsin gene de giysilerinin falan tadını çıkarsın. Kendini yok eden parazitler ve ilk suçluluk, ben dün yanlış yerde mi durdum? Hiç ıstakoz yemedim, yemem. Hani şunu idrak ettiğimden beri, ''alkol sorunumuz var'' deyip, çekip giden. Hormonalar olarak sorgulanırken ben, yüzüme yansıyana şükreden, olmasın o film, aynı durumdayım, bilmem neden.gonca ramoglYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6221
2 Firari Fırtına 4283
3 Mustafa Ermişcan 3500
4 Hasan Tabak 3365
5 Nermin Gömleksizoğlu 3059
6 Uğur Kesim 2946
7 Sibel Kaya 2782
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2665
9 Enes Evci 2483
10 E.J.D.E.R *tY 2230

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1479 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com