Denemeler

Sümbülden Al Haberi
Okunma: 51
gonca ramogl - Mesaj Gönder


Ne büyülü bir gündü ki önemini tüm yaşamım boyunca inancımı pekiştirdiği parlak bir geleceğe dair mutluluğum ile onaylayabilirdim. Dans demişken, gökyüzünde yüzer gibiymişiz bazen. Ta nereden döndük, sanki bir tabloya iliştirilmiş gibi hayallerine davet eden. Öyle ya bütün aileye, senin kızım dediğine bizler kardeş derken doğru bir sinerji ve hep devam eden. Sanat dünyasında mı doğdun, ben daha görmedim anlat istersen bebekliğinde neleri seçtin tanımı olmayan bir takıntı bile uzun ömürler dilerken. Şimdi tam tersini anlatsan ve doğru yanıtları ben versem ne olur, garip bir tartışmadan başka adın, yemeğin ya da kaçta uyanıp gezdiğin? Yine de anılardan uzak değil bazı bilgiler kaynak açısından. Öyle olursa ben yandım, böyle olursa şükür gene demeksizin bütün danslara razı bir neticeyle çoktan kabul edilmiş olan... şimdi nasıl bir günde anlarım tango ya da cha cha olsun, sanırım yolda bulmadım. Bilmiyorum sanırım babamın adını söyleyerek uyumazdım, diyebildi. Yazmadım. Görmüş geçirmiş ama sadece kendi emeklemesini hayal bile etmeden görürken. Sustu şimdi, ağlamıyor. Dumanlar altında temiz havayı seçiyor.
 
Ben ilk bildiğimi uygulayıp, bildiğimden şaşmama niyetindeydim. Madem bu aynı beni tanımıyorsunuz, ben de zaten tanıtacak değildim ama ne demekti acaba 'inşallah kendime doğru görünürüm' ve yanında küskün bir zihniyete sahip çıkmak? Beni trafik memuriyetine davet ederler mi ki, giyin kuşan mücadele et. Aşkı duyumsamak, mesleğim için çabalamak vardı ama ille her gün okumazsam menajerim reddederdi. O da ölü kuşları düşünüyormuş dediğin adama 'boş ver bulaşma' denildiğinde, bizleri kurtarmaya çalışan diğeriyle hayatını birleştirmişti. Artık biz de onları kurtarsaydık. Tekrar bizi kurtaran olmaz mıydı? Birden kedim ölü taklidi yaptı, ayağımla şöyle bir iteledim, bir daha hafifçe baktım, yoktu bir kıpırtı. Artık belki onlar da beni takip etmektense, binlercesi bir araya gelmiş kendi hayranlarını izliyorlar. Parçanın radyoda çalmayacağı günü bilenler oluyormuş aralarında, işte sezginin gücü. Başkalarının hayatını başkalarına takdir ederken teslim olmuş zannedilen bir kaç kare. Madem değiştiremeyecektim kaderimi, niye aydınlıktı? Son olarak benim de resmi bir kuruluşa bağlı olmayan değersiz filmleri izleme toprakları kanımdan elendiyse de, yaşamak zorundaydım en verimli aşkı. Gelecekten kendime bunları aktarabildiğim anlardı çünkü işitiyordum kendimi: televizyon var mı içeride? Yeleği falan anladık da, bu adamdan da anne olmazdı. Bir an geldi ki, bir deli bile artık beni eşimle ayırt ederken, gözlerini kaçıranlara onay geldi. Dağ gibi çamaşır kolay geldi.Özdeşleşme Blues muydu? Hayır. Mi kırmızının en kızgın hali de değil, la ileri haydi derken bile ama sadece 'bir' iki değil.gonca ramoglYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6221
2 Firari Fırtına 4283
3 Mustafa Ermişcan 3500
4 Hasan Tabak 3365
5 Nermin Gömleksizoğlu 3060
6 Uğur Kesim 2946
7 Sibel Kaya 2782
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2665
9 Enes Evci 2483
10 E.J.D.E.R *tY 2230

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1503 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com