Hikayeler

Bakış açısı
Okunma: 101
Nur . - Mesaj Gönder


   Birbirinin kopyası olan günlerden biriydi yine. Mutfakta uzun zamandır biriken çöpleri atmanın zamanı geldiğini fark edip hepsini siyah poşete tıkıştırmaya başladı. Kapıdan dışarı adımını attığında gri taşlarla buluştu gözleri. Yürürken yerde ki sigara izmariti, yiyecek paketleri ve çekirdek kabuklarına takılıyordu bakışları.
 
Aniden sol omuzu örselendi.
Genç kız- "Özür dilerim. Sınava yetişmem gerekiyor." diyerek koşuşturmasına devam etti.
 
Genç adam umursamadan kaldırdığı başını gideceği yöne çevirdiğinde yeni açılmış bir çiçekçi gördü. Özenle dizilmiş çiçekler camdan çok güzel görünüyordu. Tam o sırada kulağına hoş bir tını dolmaya başladı. Karşı kaldırımda bir grup genç gitar çalıp şarkı söylüyordu. Biraz ilerisinde ise küçük çocuklar ip atlıyordu. Yürümeye devam ederken aynı zamanda şaşkındı.
 
Onca zamandır kaldığı sokak garip gelmişti ona. Kafasını gömdüğü gri taşlar ve zihninde ki karamsar sesler silikleşiyordu. Bu kadar renkli tabela ve kafelerin olduğunu daha önce fark etmemişti, hiç duymadığı  sesleri ve neşeli kahkahaları da...Nur .Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6279
2 Firari Fırtına 4343
3 Mustafa Ermişcan 3705
4 Hasan Tabak 3430
5 Nermin Gömleksizoğlu 3105
6 Uğur Kesim 2982
7 Sibel Kaya 2824
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2795
9 Enes Evci 2531
10 E.J.D.E.R *tY 2244

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:493 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com