Romanlar

Karanlık Sokak
Okunma: 224
buse karaman - Mesaj Gönder


Her zamanki gibi sabahın köründe hastanedeki nöbetimden ayrılıp evin yolunu tutmuştum.Saat 06:30 civarlarıydı. Hava daha aydınlanmamıştı. Nöbet değişimi için gelecek hemşire erken geldiğinden erken çıkabilmiş bir bardak kahve ve sigara hayali kurarak ıssız bir ara sokakta eve doğru ilerliyordum.Arabam bozulduğundan haliyle yürüyordum.Yürürken gökyüzünün kasvetli havası gözüme çarptı.Sanki sabaha açılan bir pencere değilde akşama açılan bir kapıydı.Öyle ruhsuz öyle sessiz.Fırtına öncesi sessizlik ben buradayım diye bağırıyor sesini duyurmaya çalışıyordu.Aldırmadan yoluma devam ettim. En kötü ne olabilirdi ki.
    Eve 5 dakika bir mesafe kala, daha ışıkları kapanmamış sokak lambalarından birinin altında  gözlerini yere sabitlemiş ve öylece hareket etmeden duran   bir adam gördüm. Şaşırmıştım. Neden bir insan sabahın 6'sında sokak lambasının altında öylece dikilirdi ki? Adımlarımı yavaşlattım ve daha iyi görebilmek için gözlerimi kıstım.Korkmuştum. Hatta içimdeki korku ateşi o kadar körüklenmişti ki nefes alışverişlerim bile çok büyük bir sesmiş gibi geliyordu.Adamın hala hareket etmediğini gördüğümde adımlarımı geriye sardım ve sessiz olmaya özen göstererek geri geri gitmeye başladım. Lanet olsun ki çarptığım çöp kovası çıkarabileceği en çok sesi çıkararak bana ihanet edercesine yere düşmüştü.
'' Kahretsin ''
 Adam kafasını kaldırdığında göz göze geldik ve bir asır kadar uzun gelen birkaç saniye gözlerimiz buluştu. Kehribar rengi gözleri saliseler içinde gözlerimi bulmuştu. Bu ondan kaçmam için yetmişti de artmıştı bile. Arkamı dönüp koşabildiğim en hızlı şekilde ana yola koşmaya başladım. Ara sokaklardan yürüdüğüm için kendime sövüyor arkama bakmaya korkarak koşmaya devam ediyordum. Kulaklarım uğulduyor kendi kalp atışımdan başka ses duyamıyordum. Etrafıma dikkat kesilip arkamdan gelen ayak sesleri olup olmadığını anlamaya çalıştım.Ama duyduğum ayak sesleri arkamdan değil yanımdan geliyordu. Kafamı sağıma çevirmemle çığlığı basmam bir olmuştu. Benim yanımda koşuyor ama bana bakmıyordu. Gözleri kapalıydı. Peki görmeden nasıl koşuyordu. Ne yani o korkunç adam senin yanında koşuyordu ve düşündüğün tek şey bu muydu geri zekalı. Ayaklarım birbirine dolandı ve yere kapaklandım. Gerisi sadece karanlıktı. 
 Gözlerimi çalıştığım hastanenin acilinde açmıştım. Etrafıma toplanan arkadaşım Nefes kahverengi gözlerini kocaman açmış öylece bana bakıyordu.
 
 ''Hemen bana ne olduğunu anlat''
 ''Sende bana neden hastanede olduğumu''
'' Bir ara sokakta bayılmışsın ve yoldan geçen bir adam seni bulup ambulansı aramış. Sabahın 6'sında orada ne yapıyordun gerçekten delirdin mi sen?''
 Görüntüler zihnimde birleşip tek parça halini aldığında elimi kaldırıp alnımın üstüne bastırdım.Onun ayak sesleri ve yanımda koştuğunu görmem, o karanlık sokak.. 
'' Olanlara inanamayacaksın''
Olanları Nefese anlattığımda sanki her şeyi tekrar tekrar yaşamıştım.Bana karşısında 3 kafası olan bir yılan varmış gibi bakmıştı.Uyuşturucu bağımlısı yada bir akıl hastası olduğunu düşünüp ve bana o yolu sonsuza dek yasaklamıştı. 
''Beni buraya kim getirdi.'' 
 ''Tanımıyorum buraya seni kucağında getirdi ve ben seninle ilgilenirken kayboldu. Ona ne olduğunu sorma fırsatım olmadı.Neden sordun?''
''Belki o bu adamı görmüştür yada bilmiyorum herhangi bir şey keşke onunla konuşma fırsatım olsaydı.''
''Okyanus  merakların yüzünden tekrar seni bu halde görmek istemiyorum. O adamı unut  ve o sokaktan bir daha geçme. Araban yapılana kadar seni eve ben bırakacağım anlaştık mı?'' 
Hafifçe başımı aşağı yukarı salladım. Nefes biraz uyumamı söyleyip yanımdan ayrılmıştı. Bütün gün bir damla uyku uyuyamamış yatakta öylece dönüp durmuştum.Düşünceleri defalarca bir kavanoza koyup  rafa kaldırmış ama bir türlü kavanozun kapağının açılıp düşüncelerin yere saçılıp aklıma sızmasını engelleyememiştim. O adamı bulmalıydım.buse karamanYorumlar (1)
buse karaman 27.12.2018 22:06
Lütfen yorum yazın yorumlarınız çok önemli


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3937
4 Hasan Tabak 3607
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3087
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:888 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com