Denemeler

Tek Notalı Nokta
Okunma: 40
gonca ramogl - Mesaj Gönder


Nasıl her şarkı değişik!@@ Sadece B ile mümkün olan bir sessizlik bir işlem sonrasında elde edilse bile nasıl olurda sadece sessiz olan bir uzaktaki B ile sessiz olur? Sadece B ile mümkün olduğu için ve sonuçta bir B elde edeceğine göre! Aksi durumda olmaması mümkün olan tek şey bir notanın eksik olmasıysa... nasıl olur da bir nota yüzünden sessiz olamaz: anlamak istemiyorum şahsen! Yaratılmış bütün şarkıların silinen bir notadan arta kalan notalar olduğunu anlamamam artık imkansız! Ne yazık ki hayatta her türlü dert insanın başına gelebilir... ancak dertsiz bir yerden değil... Nasıl olur da insan bütün ilgisini hiçbir dert olmayan bir noktada tutamaz, her yanı nota ve şarkı olsa: bilemiyorum şahsen. Nasıl olur da aynı koltuk aynı B ile ispatlanır? Bugün varız yarın yokuz... Nasıl aynı konu aynı konu olmaz?

İyi de ne varmış bugün? AYNI KONU!
Bir nota cetvelindeki akorlardan birini silecek olsam bu aynı zamanda fa notası olsa ve bunun neticesinde bir B anahtarım olacak olsa bu aynı cetvelde fa yı silmeden önce yazılı A C B F D arasında olan B yine B dir.
Bu Fa hepimizin fa sı olsa da ben bunu bugün yapmış mıyım? Hayır. Ben bugün hepimize ait bir fa silemeyeceğim gibi yarınki B anahtarı bunu ispatlıyorsa yazmış mıyım? Evet.

Yarın çok uzakta olacağı şimdiden aşikar olan bu B şimdi yakına geliken bana Fa getirebilir mi? Hayır.

Bu durumda bu ayni B nasil bana yarın yine fa yı sil demiş? Yarın B bugün mümkün olduğu için. Bu illa da bugün olmus mu? Düşün milyarlarca ses ve şarkı var... bu ancak yarın olmuş olabilir. O halde yarınki yerindedir. Bugün de olmuştur yada olacaktır bu mevzuda bile!

Peki boyle bir anahtar soz konusu degilken bunlar yazili olduğu icin olmus olabilir mi... ki pek bi fikrim de yokmus. Belki atmışım kafadan gibi yazarlen duşünmeden... düşününce bu bir amaç bulmuş mu? Bilemem. Konu bu şekilde sürekli amacını yitirebilir bi formülün içinde gizli... ancak ders alan alır. Fal bakan böyle baksın bence!Yine de bu fa ya benzeyen her kelimeyi silerken bunu yapmış mıyım? Tek bir fa yaratmadığım gibi... B'ye BAKMIŞ MIYIM?
Sevgili kardeşlerim, Sayın okuyucular, Biricik ÖzgürRoman Topluluğu... Uzun zamandır yayınladığım yazılardan sadece bu yazı sizlerle paylaşılmak üzere bu sitede kaldı. Dilerim ki bu notaların dünyasındaki formülde mümkün görünen ancak ne notaların eşitliğiyle ne de notaların benzerliğiyle ilgisi olmayan bu acizlik ifadesi dünyada muziğe dair hiç bir anlam kazanmasın ki kazandırmasın... bir şarkı olarak kulakları tırmalarsa bir gün yine akıllarda elimizde sonsuzlukta kaybolan bir iki nota ve bir gerceklikten uzak anahtar dışında hicbir veri olmadığı unutulmasın. Bu espri hayatımızdan atmak istediklerimiz adına yalvarırken ön tedbirli kosullarda, sembolik bir araç olmaktan öteye gidemesin inşallah. Çünkü gerçek olmadığı gibi ispatlanmadığı sürece aynı verileri sunmaya devam edecektir notaların çok bi manası olmayan tarafta. Saygılarımla... increasing C majör scale : C_D_E_F_G_A_B_C decreasing C majör scale: C_B_A_G_F_E_D_(C) SOL SCALE olsa (ti/si olduğu gibi): do sustum (si) re (decrease) si mi la re mi fa la mi D LA sol D (do you) la fa (sustun) mi B B (do) SAHNE : bluenote bilinmeyen, mi, do-si bluenote ... Bluenote: what a night Mi: Leave it re+yarım da RE olurdu = bunun sol olduğu halden benim adım çıkabilmişti TASK off F sixth off -31 + 2= -29 , -29+2(mi) 27 / -12 la2 olsa , mi=la çık: la 2 zaten 29 off FA döndük = sol fa'dan çıkan la, mi'dir. Yap SOL +2 mi (fa sol oldu) anahtardan yürü Sol Sol Fa = notaya düş -47 = solb soldi = -49+2 istersen fa'ya dönersin dön: mi=la ... FA:2+3+4+5 =14 -14 Dön -sol (es) (hedef olabilir, kendine nota çıkar)re9 + 14) (14) sib (15) sidiy buradan C8 bluenote (çıkamam) o halde 17. dodiyezi 18. si ile (eksi) bağlayabiliyorum o halde kendini saydığım -14-2 için 12'e bakabilirim soldiyez : ne tarafa gidersem sonuna kadar sayarak hareket eder kendine döndüm anahtar ------------------------------ ___________________________________________________ (işte o zaman. Sİ anahtarımız) (mi) şimdilik -14-2+4+5 = -7gonca ramoglYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6235
2 Firari Fırtına 4299
3 Mustafa Ermişcan 3602
4 Hasan Tabak 3381
5 Nermin Gömleksizoğlu 3071
6 Uğur Kesim 2955
7 Sibel Kaya 2793
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2709
9 Enes Evci 2496
10 E.J.D.E.R *tY 2233

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:725 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com