Denemeler

Tanzim Satışlar Sınırlı Süreli Olacakmış...
Okunma: 341
Serdar Adem - Mesaj GönderHalk arasında bu yönde dolaşan söylentilere inanmıyorum. Daha doğrusu inanmak istemiyorum. Ne demek yani, tanzim satışlar seçimlere kadar olacakmış. Akıl var mantık var. Böyle bir şey seçmen iradesine saygısızlık olur. Onun için böyle bir şeyin olmasına ihtimal bile vermiyorum. Böyle bir şey ancak Afrika’daki kabile modunda yaşayan üçüncü dünya devletlerinde olabilir. Dahası böyle bir şey vatandaşın aklını hafife almak olur. Onun için imkan dahilinde görmüyorum seçimlerden sonra tanzim satışların kalkacağına dair duyumlarımı.
Töööbe… Düşündükçe ötenazi isteği dalga dalga yayılıyor tüm bedenime. Neymiş efendim tanzim satış çadırları seçime kadarmış. Haydi canım siz de… Öyle şey mi olur? Hangi akıl ve mantık kabul eder böyle bir açmazı? Seçimden sonra kapatılacakmış… Güleyim de boşa gitmesin bari… Sonra eski tas eski hamam devam edecekmiş her şey. Yine eskisi gibi… Olamaz ya, olamaz böyle bir şey. İnanmıyorum. İnanamıyorum. İnanmak istemiyorum!
Siz inanıyor musunuz böyle bir yalana? Bunların hepsi algı operasyonu... Tanzim satışların sadece seçim öncesi ile sınırlı olması olayda iyi niyetin olmadığını gösterir. Seçmenin çatır çatır kandırıldığı anlamına gelir. Böyle bir şeyi yapanların halk değilse bile Allah katında itibarı kalmaz. Dolayısıyla böyle bir ihtimali gündemde tutmaya çalışmak algı operasyonundan başka bir şekilde açıklanamaz. Ben inanmıyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi inanmak istemiyorum. Çünkü böyle bir ihtimal yalandan öte, saçmalık demektir.
Yüksek fiyatlar karşısında belediyelere yüklenen tanzim satış olayının seçimlerden sonra da devam edeceğini umuyorum. Öyle olmalı çünkü. Sadece seçim döneminde olması, seçmenin oyunu yanıltmak anlamı taşır ki o zaman da bu hataya imza atanların cephesi halkın nazarında bütün güvenirliğini kaybeder. Sözlerinin gerçekle ilgisi tartışılır. Meydanlarda söylediklerinin tamamı seçmen iradesini yanılmaktan başka bir anlam taşımaz ve bütün propagandaları algı operasyonu kapsamına girer. İşte bu yüzden ben tanzim satış olayının seçimlerden sonra da devam edeceğini düşünüyorum. Aynı zamanda öyle olmasını umuyorum.
Aksi takdirde eğer seçimlerden sonra birden bıçak gibi kesilirse, bu apaçık bir seçim hilesi olur. Dediğim gibi ben böyle bir şey olacağını sanmıyorum da ummuyorum da… Millet olarak tüm inanç ve değerlerimiz sarsılır. Bilmem anlatabiliyor muyum?
Seçimlerden önce su faturalarını kasıtlı olarak düşük gösterildiği iddialarına da inanmıyorum. Bu konuyu fazla uzatmak istemiyorum. Zaten böyle bir şey kanıtlanırsa ki, olmadığı için kanıtlanacağını sanmıyorum, genel anlamda bütün inançlarımı kaybedebilirim. Kim bilir benim gibi kaç kişi inançlarını kaybetme aşamasına gelir. İnançsız bir toplum yaratmak isteyenler ancak böyle bir hileye başvurur. Onun için de su faturalarının seçime kadar düşük gösterildiği iddialarına inanmıyorum.
Haydi bakalım, seçime ne kadar kaldı ki. Salı sallanır, çarşamba çarşafa dolanır. Martın sonu da gelir nasıl olsa. Ve biz de gerçeği öğreniriz o zaman. Hiçbir spekülasyona, algı operasyonuna ya da laf cambazlığına gerek duymadan ve gerek kalmadan…Serdar AdemYorumlar (3)
Ekrem Naif TEK 28.02.2019 21:23
Ülke gündemini -eski yazılarınızdan da anladığım kadarıyla- gayet iyi takip ediyorsunuz. Takip etmek bir iştir, tertipli ve düzenli olan her insan yapabilir. Fakat sizdeki önem arz eden ve bu yorumu yazmak için beni harekete geçiren şey; tespitlerinizin ve dikkat çektiğiniz kısımların doğruluğu oldu (tabi zannımca). Tebrik ederim. Tahlil yeteneğiniz oldukça iyi.

Serdar Adem 28.02.2019 22:08
Teşekkür ederim efendim, naçizane düşünmeye ve yorum yapmaya çalışıyorum. Beğeniniz benim için iftihar vesilesidir.

Ekrem Naif TEK 2.03.2019 19:01
Estağfurullah, ben teşekkür ederim. Yazılarınızı bekliyorum.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6538
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4050
4 Hasan Tabak 3703
5 Nermin Gömleksizoğlu 3321
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3217
7 Uğur Kesim 3151
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2726
10 Turgut Çakır 2388

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2137 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com