Denemeler

Sessiz Çığlık
Okunma: 1298
Nermin Gömleksizoğlu - Mesaj Gönder


         Sessiz çığlık nedir bilirmisiniz.Haykırıpta duyuramadığınız çığlık.Belki günlerce aylarca haykırısınız, fakat kimse duymaz.İşte insanı deli eder bu.Herkes sizi mutlu sanır, hatta özenenlerde olabilir.Bazen gülersiniz herkes gibi, sizde konuşur sizde birşeyler anlatırsınız veya dinlersiniz.Herkes gibi sizde yaşarsınız.Bir toplum içine çıktığınızda kendinizi olduğunuz gibi değilde belkide olmak istediğiniz gibi gösterirsiniz.
          Bu belkide, yapamadıklarınızı bir nevi, kısmi olarak yapmak ve kendini azda olsa tatmin etmektir.Ama insan bazen öyle anlar yaşarki, kendini tüm insanlar arasından sıyrılmış hisseder ve dünyada kendisinin yapayalnız bırakıldığını zanneder.Ya onu hiç kimsenin anlamadığını yada anlamak istemediğini düşünerek kendi kendine yorumlar yapar.Geçmişle geleceği arasında bir bağ kurar.Ben nerden geldim nereye gidyorum.Amaçlarım neydi ben ne yapıyorum.Amaçlarımın yüzde kaçını gerçekleştirebildim.
           Bu düşünceler içinde çırpınarak mücadele verir.İşte çoğu zaman sessiz çığlık dünyasında yoğrulup gider.Belkide bu çığlıklarını duyurabilecek bir dost arar.Sır vermeyen, yalnızca dinleyen, yıllarca sinesinde saklayan,bir dost.Belkide yıllardan sonra kendisinden başka hiç kimsenin açamayacağı yapraklara içini döker.
             KİMBİLİR?
Nermin GömleksizoğluYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6447
2 Firari Fırtına 4493
3 Mustafa Ermişcan 3954
4 Hasan Tabak 3618
5 Nermin Gömleksizoğlu 3249
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3110
7 Uğur Kesim 3094
8 Sibel Kaya 2959
9 Enes Evci 2661
10 Turgut Çakır 2337

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3187 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com