Denemeler

Şehit Cenazesinde Menemen Provokatörleri
Okunma: 309
Serdar Adem - Mesaj GönderAnkara Çubuk’ta bir şehit cenazesinde, çocukları askere gitmeyen BOPçuların peşinde kuru yaprak gibi sürüklenen ve dostunu düşmanını ayırma zorluğu çeken bir grup aymaz tarafından şehidimize saygısızlık yapmak bahasına düzenlenen yumruklu provokasyonlu saldırıyı şiddet ne nefretle kınıyorum. Türkiye’nin dünya kamuoyu nezdindeki itibarını düşürmeyi amaçlayan ve bir avuç densiz tarafından düzenlene bu olay, Menemen Olayı’nı andırmaktadır. Kendilerine bir kamyon kına dağıtılsa, az gelir…
Şehit cenazelerine ana muhalefet temsilcilerinin alınmamasına dair alınan kararların böyle olayların meydana gelmesinde etkisi olabilir. Aynı şekilde yandaş basında dört şehit başlığının altına ‘Mutlu musun İmamoğlu’ şeklinde başlıklar atılması üretmeden Suriyeli gibi yardımlarla yaşayan, anlama zahmetine girmeden dindarlık şövalyeliğine soyunan ve sahte rapor ya da bedelli bahanesiyle çocuklarını askere göndermeyenlerin peşinde sürüklenen aymazları tahrik etmiş olabilir.
O yumruğu atanların kime ve neden attıklarının farkında olduklarını sanmıyorum. Zeki ve akıllı olduklarını da… Onlara gerçeği gösterme gibi bir gayretim yok. Sadece ne kadar aymaz olduklarını anlatmak istiyorum. Yaptıkları el işaretleriyle temsil ettikleri zihniyetten vatandaşımızı soğutmak hatta tiksindirmek gibi bir görevi üstlenmiş olduklarını dosta düşmana ifşa etmek istiyorum. Yumruklu protesto esnasında bir yandan çemkiren diğer yandan da el hareketleri yapan meselesiz, gerçeksiz, üretmeden tüketen o kalabalık temsil ettiği zihniyetin hayatın gerçeklerinden ne kadar uzaklaştığını ve memleketin bekası noktasında artık gavur parasıyla beş kuruş etmediğini ispatladılar.
Ne yaptı size ana muhalefet lider?
Şehitlere kelle mi dedi?
Şehitlik askerliğin fıtratında var mı dedi?
Şehitlere alışacaksınız mı dedi?
Ne dedi söylesenize düşünmeden inanan kuru kalabalık?
Bop projesini mi destekledi?
Ne yaptı?
Salih Müslim’i kırmızı halıyla mı karşıladı?
Güney doğu hendek hendek kazılıp silahlandırılırken seyretmekle mi yetindi?
Hepsinden önemlisi çocuğunu düzmece raporla ya da bedelliyle askerden mi kaçırdı? Ne yaptı? Söylesenize beynini kullanmaktan nefret edenler!
Eylemde el hareketi çeken eylemciler imkanınız olsa başta kendiniz askerden kaçarsınız be! Size mi kalmış şehitlerin hakkını savunmak?
Höööööööst!Serdar AdemYorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6538
2 Firari Fırtına 4568
3 Mustafa Ermişcan 4050
4 Hasan Tabak 3703
5 Nermin Gömleksizoğlu 3321
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3217
7 Uğur Kesim 3151
8 Sibel Kaya 3032
9 Enes Evci 2728
10 Turgut Çakır 2388

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:527 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com